BJSS RĪDZENE

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Andrejs Ostrovskis beidzis Starptautisko treneru izglītības programmu Delaverā

 

Jaunatnes peldēšanas treneris Andrejs Ostrovskis veiksmīgi beidzis Starptautisko treneru tālākizglītības programmu (ICECP) Delaveras universitātē, ASV. Mācības ICECP programmā Ostrovskim norisinājās no 2016.gada 17.septembra līdz 21.oktobrim, un š.g. aprīlī Lozannā viņš veiksmīgi aizstāvēja savu izvēlēto projektu par ilgtermiņa treniņu programmas izstrādi Latvijas izlases peldētājiem.

BJSS Rīdzene Ziepniekkalna nodaļas trenera Andreja Ostrovska dalība ICECP programmmā tika nodrošināta ar SOK Olimpiskās Solidaritātes atbalstu ~10’500 USD apmērā.

ICECP programmu izveidojusi Delaveras universitāte sadarbībā ar ASV Olimpisko komiteju un Olimpisko solidaritāti.Tajā izglītojas treneri no visas pasaules. Katru gadu ICECP programmā tiek uzņemti ne vairāk kā 38 kandidāti, pie tam tikai pa vienam no vienas Olimpiskās komitejas.

Jau pavisam droši varam apgalvot, ka Latviju šajā programmā atpazīst, savukārt Latvijā šai programmai reklāma vairs nav vajadzīga.  Esam pagaidām vienīgie no Baltijas un vieni no retajām Eiropas valstīm, kas šajā programmā piedalās.

Kopš ICECP  izveidošanas 2008.gadā, mūsu treneri tajā piedalījušies regulāri.

Pirmo šīs programmas mācību gadu 2009.gadā ar izcilību pabeidza Ivo LAKUČS (BMX). Tikpat sekmīgi programmu pabeidza arī Inguna MINUSA (pludmales volejbols), 2011.gadā Einars PIMENOVS (džudo), 2014.gadā Andris EIKENS (desmitcīņa), 2015.gadā Staņislavs JUDKINS un Andrejs OSTROVSKIS 2017. gadā. Bez tam jāpiemin vēl viens treneris Dinārs DORŠS (kalnu slēpošana), kuram ICECP programmas vietā (tā kā programmā diemžēl nav ietverti ziemas sporta veidi) tika piedāvātas prakses iespējas - līdzdarboties ASV slēpošanas un skiborda komandas treniņu nometnē un Pasaules Kausa sacensībās 2011.gada oktobrī Austrijā. Arī šo projektu pilnībā nodrošināja ASV Olimpiskā komiteja sadarbībā ar Olimpisko solidaritāti.

Avots: olimpiade.lv

Foto: olimpiade.lv