Rīdzene
Rīdzene
Bērnu un jaunatnes sporta skola

Sporta Skola

Latvijas Vindsērfinga asociācija 23.februārī WINEHOUSE Gastro bārā omulīgā atmosfērā sveica 2016.gada Latvijas kausa ieguvējus, kuri uzrādīja labākos rezultātus piecu sacensību kopvērtējumā.

Šis ir ikgadējs pasākums, kurā tiek sumināti Latvijas vindsērfinga lietpratēji, entuziasti, kuri ar savu sportisko garu, piemēru un neatlaidību ir uzturējuši Latvijas vindsērfinga dzīvi krāšņos toņos un spējuši uzrādīt teicamus rezultātus.

Sporta skolas „Rīdzene” audzēkņi saņēma ceļojošos kausus Techno 293 vējdēļu klasē visās vecuma grupās:

3.5 - Dāvis Mazais

U13 – Matīss Punte, 3.vietas ieguvējs Rolands Lovnieks

U-15 – Emīls Punte, 3. vietas ieguvējs Marks Rumjancevs

U17  - Namejs Dreimanis, 2. vietas ieguvēja Annija Punte

Sveicam trenerus Arni Kraukli un Jāni Preisu par ieguldīto darbu!

 

9. decembrī, kinoteātrī „Splendid palace” tika sveikti Rīgas labākie sportisti, treneri, komandas, kā arī sumināti populārākie sporta pasākumu organizatori.

Šogad starp laureāta labākajiem nominantiem varēja vērot arī BJSS “Rīdzene” peldēšanas nodaļas pārstāvjus – nominācijā “Rīgas labākais treneris” – Vitaliju Solovjovu, savukārt nominācijā “Rīgas labākā sportiste individuālajos sporta veidos” – Danu Kolidzeju. Šogad mūsējiem diemžēl neizdevās uzvarēt, tomēr gandarījums par sava darba novērtēto ieguldījumu, rezultātiem un dalību šāda mēroga pasākumā, ir neizsakāmi liels.

Par 2016. gada Rīgas labāko sportisti atzina daiļslidotāju Angelīnu Kučvaļsku, par labāko sportistu – vieglatlētu Zigismundu Sirmo. Savukārt par mūža ieguldījumu sportā sumināja ilggadējo vieglatlētikas treneri Uldi Kurzemnieku.

Svinīgajā pasākumā balvu nominācijā „Rīgas labākais sportists ar īpašām vajadzībām” saņēma vieglatlēts Aigars Apinis. Par Rīgas labāko sporta spēļu komandu atzīta basketbola komanda „TTT Rīga”, savukārt Rīgas labākā komanda individuālajos sporta veidos ir modernās pieccīņas sportisti Ruslans Nakonečnijs un Pāvels Švecovs. Par 2016. gada galvaspilsētas labāko treneri ir atzīts basketbola treneris Ainārs Čukste. Nominācijā „Uzlecošā zvaigzne sporta” balvu ieguva basketboliste Digna Strautmane. Par gada notikumu aizvadītajā gadā atzina FIA Pasaules Rallijkrosa čempionāta 10. posmu, kas risinājās Rīgā.

Šajā gadā nominācijā „Sporto visi kopā” balvu ieguva tautas skrituļošanas pasākums „Brīvības ielas nakts brauciens”, kurš risinājās „Rīgas Sporta nakts” ietvaros, un tajā piedalījās vairāk nekā 8000 skrituļotāju.

 

Foto: Z. Zālmanis (Nikon)

Saistītais raksts - www.e-skola.lv

7. novembrī Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) valdes sēdē tika apstiprināti LSFP Sporta stipendijas saņēmēji 2016./2017. studiju gadam. Kopumā stipendijas tiks piešķirtas 48 sportistiem, tostarp peldētājam Ģirtam Feldbergam un smaiļotājām Laurai Skukauskai un Madarai Aldiņai

Šogad LSFP Sporta stipendiju konkursam pieteicās rekordliels pretendentu skaits – 81 studējošo sportistu, no kuriem 9 pārstāv vieglatlētiku, 7 – airēšanu, 6 – florbolu, pa pieciem pieteikumiem tika saņemti no pludmales volejbolistiem un kalnu slēpotājiem. Aktīvi savu kandidatūru pieteica arī smaiļošanas, orientēšanās un MTB riteņbraukšanas sportisti.

Ģirts Feldbergs jau atkārtoti veiksmīgi startējis LSFP ikgadējā stipendiju konkursā un šogad saņems 800 EUR lielu stipendiju. Smaiļotājas Madara Aldiņa un Laura Skukauska attiecīgi saņems 600 EUR un 400 EUR. Studējošie sportisti aktīvi pieteikušies LSFP stipendijai arī no pārējām vadošajām Latvijas augstskolām – Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Banku augstskolas, Ventspils Augstskolas un citām.

LSFP prezidents Einars Fogelis: “Priecē, ka daudzi augstas klases Latvijas sportisti laicīgi domā par savu duālo karjeru, uzrādot labus rezultātus gan sportā, gan studijās augstskolā. Mēs varam būs lepni par to, ka šobrīd aug jaunā sportistu paaudze, kas savu karjeru saista ar sportu, bet nākotni – ar Latviju. LSFP jau kopš 2007. gada sniedz sportojošajiem studentiem finansiālu atbalstu, liekot pamatus tam laika periodam, kas sekos pēc profesionālā sporta karjeras beigām. LSFP vārdā vēlos arī aicināt universitātes sniegt lielāku atbalstu jaunajiem talantiem sportā.”

LSFP Sporta stipendijas tiek piešķirtas kopš 2007. gada. Lēmumu par stipendiju piešķiršanu pieņem LSFP valde, pamatojoties uz Sporta stipendiju komisijas rekomendāciju, kas balstīta uz sportistu sekmēm un sportiskajiem sasniegumiem pēdējā gada laikā. Ik gadu piešķirto stipendiju apmērs atkarīgs no pieejamā stipendiju fonda attiecīgajā gadā, tomēr tas nevar pārsniegt 1500 eiro vienam studentam par vienu studiju gadu. Stipendija paredzēta stipendiātu akadēmiskās un sportiskās izaugsmes sekmēšanai.

Viens no konkursa galvenajiem mērķiem ir atbalstīt sekmīgi studējošos izlases līmeņa sportistus, sniedzot materiālo atbalstu mācību un treniņu darbam. Stipendiju finansēšanas avots ir valsts budžeta programma “Sports”. Šajā gadā LSFP Sporta stipendiju konkursam pieteicās 81 studējošais sportists, no kuriem finansējumu saņems 48.

Ar LSFP Sporta stipendiju saņēmēju sarakstu 2016./2017. studiju gadam var iepazīties šeit: http://www.lsfp.lv/jaunumi/zinas/apstiprinati-lsfp-sporta-stipendiju-sanemeji

Par Latvijas Sporta federāciju padomi:

Latvijas Sporta federāciju padome ir sporta nozares patstāvīga Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā atzīto 89 sporta federāciju apvienība, kura atbilstoši Sporta likumam pārstāv un īsteno to kopīgās intereses.

Zinību mēneša noskaņās piedāvājam nelielu vērtējumu par paveikto treneru un Olimpiešu tālākizglītības jomā. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) aktīvi iesaistās Starptautiskās Olimpiskās komitejas un Olimpiskās solidaritātes piedāvātajos izglītības projektos.

Pateicoties mūsu treneru un federāciju interesei, atsaucībai un sadarbībai, Latvija regulāri ir pārstavēta Starptautiskajā tālākizglītības programmā treneriem ICECP (The International Coaching Enrichment Certificate Program).

ICECP programmu izveidojusi Delaveras universitāte sadarbībā ar ASV Olimpisko komiteju un Olimpisko solidaritāti. Tajā izglītojas treneri no visas pasaules. Katru gadu ICECP programmā tiek uzņemti ne vairāk kā 38 kandidāti, pie tam tikai pa vienam no vienas Olimpiskās komitejas.

Jau pavisam droši varam apgalvot, ka Latviju šajā programmā atpazīst, savukārt Latvijā šai programmai reklāma vairs nav vajadzīga.  Esam pagaidām vienīgie no Baltijas un vieni no retajām Eiropas valstīm, kas šajā programmā piedalās.

Šodien apsveicam Staņislavu JUDKINU, modernās pieccīņas treneri, kurš šā gada pavasarī Lozannā saņēma Delaveras universitātes un ASV Olimpiskās komitejas sertifikātu kā ICECP programmas absolvents. Staņislavs programmas laikā izstrādāja un aizstāvēja individuālo projektu par tēmu: “Latvijas modernās pieccīņas attīstības programma - no jaunatnes līdz senioru līmenim”.

Staņislavs ir jau piektais ICECP programmas absolvents no Latvijas. Viņš beidzis LSPA (2010) un ieguvis maģistra grādu biznesa administrācijā RISEBA (2014).

Šodien apsveicam arī Andreju OSTROVSKI, jaunatnes treneri peldēšanā, kurš jau 17.septembrī dodas uz Delaveru, lai uzsāktu mācības ICECP programmā 2016./2017.mācību gadā - jau kā sestais LOK kandidāts, kam piešķirta Olimpiskās solidaritātes stipendija. Andrejs OSTROVSKIS gatavo jaunos peldētājus BJSS “Rīdzene”, Rīgas 95.vidusskolā un peldēšanas klubā “Ķīpsala”. Viņam ir LSPA bakalaura un maģistra grāds.

Kopš ICECP  izveidošanas 2010.gadā, mūsu treneri tajā piedalījušies regulāri.

Pirmo šīs programmas mācību gadu 2009.gadā ar izcilību pabeidza Ivo LAKUČS (BMX). Tikpat sekmīgi programmu pabeidza arī Inguna MINUSA (pludmales volejbols) 2011.gadā, Einars PIMENOVS (džudo) 2014.gadā un Andris EIKENS (desmitcīņa) 2015.gadā. Tagad šo sarakstu jau papildina arī Staņislavs JUDKINS un Andrejs OSTROVSKIS.  Bez tam jāpiemin vēl viens treneris Dinārs DORŠS (kalnu slēpošana), kuram ICECP programmas vietā (tā kā programmā diemžēl nav ietverti ziemas sporta veidi) tika piedāvātas prakses iespējas - līdzdarboties ASV slēpošanas un skiborda komandas treniņu nometnē un Pasaules Kausa sacensībās 2011.gada oktobrī Austrijā. Arī šo projektu pilnībā nodrošināja ASV Olimpiskās komiteja sadarbībā ar Olimpisko solidaritāti.

ICECP programmas laikā treneri mācās Delaveras universitātē un ASV Olimpiskajā treniņu centrā KoloradoSprigsā. Notiek lekcijas, prezentācijas, treniņu procesa vērošana un individuālā projekta darba plānošana. Noslēguma sesija notiek Lozannā, SOK mītnes vietā, kur treneri aizstāv individuālos projektus.

Vienam sportistam mācības, kopā ar ceļa un uzturēšanas izdevumiem, izmaksā apmēram 11 tūkstošus USD. To  sedz Olimpiskās solidaritātes un ASV Olimpiskās komitejas piešķirtā stipendija.

Šodien sveicam arī mūsu Olimpieti, biatlonisti Gerdu KRŪMIŅU, kas ir atkal mājās pēc viena gada mācībām Dienvidkorejā.

Latvija bija vienīgā no Eiropas kontinenta, kas iesaistījās pavisam jaunā Starptautskā sporta vadības programmā - iSR Akadēmijā. ISR Akadēmija (international Sport Relations Academy) izveidota 2015.gada 2.janvārī pēc Starptautiskā Sporta sadarbības fonda (ISRF) un Nacionālo Olimpisko komiteju asociācijas (ANOC) iniciatīvas.

ISR Akadēmijas mērķis ir dot iespēju bijušajiem Olimpiešiem paplašināt pamatzināšanas un prasmes, kā arī iepazīt starptautiskos sporta un biznesa vadības principus turpmākas karjeras veidošanai.

Gerda bija vienīgā no mūsu Olimpiešiem, kas pieņēma šo izaicinājumu un atsaucās LOK aicinājumam pieteikties mācībām.

iSR Akadēmija nodrošināja viņai pilnībā apmaksātu mācību programmu viena gada garumā - no 2015.gada 1.jūnijā līdz 2016.gada 27.maijam.

Mācības notika Incheon Global Campus, Dienvidkorejas rietumos, savukārt prakses vieta Gerdai bija Dienvidkorejas Olimpiskās komitejas Servisa plānošanas nodaļā Phjončhanā, kas ir atbildīga par sadarbību starp NOK un Phjončhanas spēļu orgkomiteju.

Studiju programmā tika apgūtas tādas tēmas kā angļu valodas un datorprasmju pilnveidošana; starptautiskā sporta menedžments un likumdošana, starptautisku sporta pasākumu organizēšana; sporta marketings un komunikācija sportā; sporta politika un sporta industrija.

Mūsu treneru un sportistu izglītība ir ieguvums ne tikai viņu pašu profesionālajā un personiskajā izaugsmē, bet arī pienesums Latvijas sporta nākotnei, kuras labā viņi turpinās strādāt.

Izmantots raksts - www.olimpiade.lv

3.septembrī  Rīgā, Vērmanes dārzā, no plkst. 12:00 līdz 17:00 norisinājās bērnu un jauniešu svētki “Nāc un piedalies”, ko organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Rīgas pašvaldības iestādēm ar iespēju jauniešiem izvēlēties sev piemērotāko un saistošāko interešu vai sporta izglītības programmu.

Šajā pasākumā piedalījās  arī Rīgas domes Labklājības departaments ar vides spēli “Rinko”. Tā ir  spēle, kuru visinteresantāk spēlēt kopā ar kādu draugu vai ģimenes locekli. Šī spēle interaktīvā veidā palīdz iegūt informāciju par dažādām veselību un drošību veicinošām tēmām, vienlaikus uzlabojot savstarpējās komunikācijas prasmes.

Lielākā daļa iestāžu, kas piedāvā interešu izglītību, demonstrēja savas spējas un atzīmēja potenciālos audzēkņus. Šogad svētku programmā piedalījās bērnu un jauniešu centri "Rīgas Skolēnu pils"; "Altona", "Zolitūde", "Kurzeme", "Laimīte", "Bolderāja", "IK Auseklis", "Daugmale", "Mīlgrāvis", bērnu un jauniešu vides izglītības centrs "Rīgas Dabaszinību skola", tehniskās jaunrades nams "Annas 2", Rīgas Volejbola skola, Rīgas Centrālā bibliotēka, Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skola, bērnu un jaunatnes sporta skola "Rīdzene", Rīgas Vingrošanas skola, Hokeja skola "Rīga", Andžeja Grauda bungu skola, biedrība "Capoeira-Baltic", SIA "Laboratorium", Jaunsardzes un informācijas centrs, Jauno inženieru akadēmija Vērmanes parka teritorijā piedāvāja radošās darbnīcas, sporta aktivitātes, viktorīnas.

Koncertu un priekšnesumus uz skatuves sniedza kultūras un mākslas centrs "Ritums", bērnu un jauniešu centri "Altona", "Zolitūde", "Kurzeme", "Laimīte", "IK Auseklis", "Bolderāja", "Daugmale", "Mīlgrāvis", Rīgas Vingrošanas skola, Andžeja Grauda bungu skola, biedrība "Capoeira-Baltic" un bērnu un jauniešu centra "Rīgas Skolēnu pils" teātra studijas "Zīļuks" audzēkņi.

Sporta skolas „Rīdzene” airēšanas slaloma treneri Aivars Misiņš un Santa Krauja un esošie sporta skolas audzēkņi aicināja svētku apmeklētājus iepazīt un līdzdarboties ar airēšanas slaloma aktivitātēm uz ūdens. Pasākuma laikā, ļaujot iesēsties laivā un izmēģināt sevi kā pilnvērtīgu krāču pārvaldnieku, kā arī atbildēt uz interesējušiem jautājumiem.

Izsakām pateicību treneriem, audzēkņiem un vecākiem par iespēju pārbaudīt savas spējas airēšanas slalomā!

Uz tikšanos treniņa nodarbībās airēšanas bāzē Lucavsalā!

213 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) reflektanti - 140 puiši un 73 meitenes, jūlija beigās nokārtojuši iestājeksāmenu fiziskajā sagatavotībā, lai uzsāktu klātienes studijas profesionālā bakalaura programmā „Sporta zinātne”. Jaunieši atzina, ka divu dienu eksāmens nebija viegls — fiziskie pārbaudījumi kopsolī ar lielo konkurenci uz 80 budžeta vietām sagādājuši stresa stāvoklī, kam sekojušas ļoti pozitīvas emocijas par paveikto.

Arī iestājeksāmena darbā iesaistītie LSPA docētāji atzīst, ka topošie studenti fiziskajiem pārbaudījumiem piegāja atbildīgi. Daļa no reflektantiem bija fiziski labi sagatavojušies iestājeksāmenam, bet, kā visās jomās, bija arī tādi studētgribētāji, kuriem praktiskajās sporta nodarbībās būs nopietni jāstrādā.

LSPA iestājpārbaudījumā šogad vislabāk veicās Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlētei Lindai Puriņai, kura kopvērtējumā ieguva vislielāko punktu skaitu starp eksāmena kārtotājām – 607 punktus no 700 iespējamajiem, bet BJSS “Rīdzene” peldētājs Artjoms Šimanausks no Olaines, kopvērtējumā savāca 532 punktus, kas ir labākais rādītājs puišu konkurencē.

Visiem studētgribētājiem divu dienu laikā vajadzēja izpildīt septiņus fiziskās sagatavotības kontroles testus, atbilstoši LSPA izstrādātajiem vērtēšanas kritērijiem.

Gan puišiem, gan meitenēm bija jāveic lokanības pārbaude, tāllēkšana no vietas, 20 metru skrējiens un atspoles skrējiens, kā arī jāizpilda vēdera preses vingrinājums. Paralēli jau minētajiem fiziskās pārbaudes testiem, meitenēm bija jānoskrien arī 2 kilometru kross un jāveic roku saliekšana – iztaisnošana balstā guļus, savukārt puišiem nācās skriet 3 kilometru krosa distanci un spēka izturības pārbaudē pievilkties pie stieņa.

Fakti par fiziskās sagatavotības iestājeksāmenu:

Nr.

Vingrinājums

Sievietes

Vīrieši

1.

Pievilkšanās kārienā pie stieņa (pievilkšanās)

-

Labākais rezultāts: 32 x Vidējais rādītājs: 14 x

2.

Roku saliekšana un iztaisnošana balstā guļus, rokas uz vingrošanas sola

Labākais rezultāts – 54 x
Vidējais rādītājs – 32 x

-

3.

Tāllēkšana no vietas

Labākais rezultāts – 2,36m
Vidējais rādītājs – 1,87m

Labākais rezultāts – 2,92m
Vidējais rādītājs – 2,78m

4.

Skrējiens - 20 metri no starta gaitā.

Labākais rezultāts – 2,44s
Vidējais rādītājs – 3,04s

Labākais rezultāts – 2,14s
Vidējais rādītājs – 2,78s

5.

“Atspoles skrējiens” 10 x 6 metri

Labākais rezultāts – 15,8s
Vidējais rādītājs – 18,38s

Labākais rezultāts – 14,00s
Vidējais rādītājs – 15,10s

6.

Ķermeņa augšdaļas pacelšana un nolaišana, guļot uz muguras (1,5 min) (vēderprese)

Labākais rezultāts – 88x
Vidējais rādītājs – 59x

Labākais rezultāts – 93x
Vidējais rādītājs – 74x

7.

Kross šķēršļotā apvidū 2000 m

Labākais rezultāts –7.41min
Vidējais rādītājs – 10.42min

-

8.

Kross šķēršļotā apvidū 3000 m

-

Labākais rezultāts – 9.41min
Vidējais rādītājs – 13.00min

Izmantots raksts www.lspa.lv

No 1. līdz 3.jūlijam Valmierā norisinājās Latvijas IV Olimpiāde, kurā kopumā piedalījās 4724 dalībnieki, pārstāvot 94 pašvaldības.

Latvijas IV Olimpiādes programmā bija iekļauti 26 Olimpiskie sporta veidi, no tiem Valmierā notika badmintons, basketbols, bokss, futbols, handbols, šosejas riteņbraukšana, svarcelšana, triatlons, vieglatlētika, volejbols, pludmales volejbols un airēšanas slaloms. Tāpat Valmierā notika Olimpiādē iekļautais neolimpiskais sporta veids – orientēšanās – un paraugdemonstrējumi šahā.

Atsevišķi sporta veidi tika organizēti Olimpiādes rīkotāj pilsētas – Valmieras – sadarbības pašvaldībās. Cēsīs norisinājās cīņa, džudo, loka šaušana, paukošana, MTB riteņbraukšana, taekvondo, teniss, kā arī neolimpiskais sporta veids – florbols. Jūrmalā norisinājās airēšana, kas tika organizēta Lielupē, bet Burtnieku novadā notika burāšanas, golfa, BMX riteņbraukšanas un stenda šaušanas sacensības. Kocēnu novadā ikviens varēja vērot jātnieku sporta sacensības, bet Rūjienā – regbiju. Smaiļošana un kanoe notika Limbažos, savukārt galda tenisa sacensības – Alojā. Rīgā norisinājās peldēšana un vingrošanas disciplīnas, sporta centrā “Kleisti” notika sacensības jātnieku sportā. Valkā notika ložu šaušanas sacensības.

Latvijas IV Olimpiādes sauklis ir “Iedvesmo Latviju! Piedalies, uzvari!”, kas tika radīts ar mērķi vienot sportistus kopējiem sporta svētkiem, veicināt patriotismu, pārsteigt ar sportisko sniegumu, iedvesmot un motivēt citam citu, kā arī mudināt Latviju, tās iedzīvotājus justies lepniem par saviem sportistiem un viņu sasniegumiem.

Savukārt, Rīgas pašvaldības komanda Olimpiādē piedalījās ar saukli „Spēks ir Rīgā!”, piedaloties 524 sportistiem. Kopvērtējumā Rīgas pašvaldībai ir nepārspējami, izcīnot 174 medaļas – 66 zelta, 48 sudraba un 60 bronza, kur starp 94 pašvaldībām pārliecinoši izcīna 1.vietu komandu vērtējumā, atstājot aiz sevis 2.vietā Ventspils komandu ar izcīnītajām 70 medaļām, 3.vietā – Jūrmala ar 60 medaļām.

Olimpiskās vērtības popularizēja četri Latvijas IV Olimpiādes vēstneši: valmierietis, vienīgais divkārtējais Olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs, cīkstone Anastasija Grigorjeva, šķēpmetēja Sinta Ozoliņa un svarcēlājs Artūrs Plēsnieks. Vēstneši katrs pārstāv savu novadu, tādējādi simboliski apliecinot Latvijas vienotību, spēju satikties Valmierā, pulcināt labākos Latvijas sportistus un līdzjutējus.

Rīgas pilsētu pārstāvēja arī mūsu skolas ūdens sporta veidu nodaļas 51 sportists un 8 treneri, izcīnot 34 godalgotās vietas.

Peldēšanā Rīgas komandu pārstāv 16 sporta skolas audzēkņi, jāpiebilst, ka sacensības norisinājās Rīgā un īsi pēc 92.Latvijas čempionāta. Rīgai peldētāji izcīna 26 medaļas. Pirmajā dienā jaunieši izcīna trīs 1.vietas, četras 2.vietas un sešas 3.vietas, savukārt otrajā – divas 1.vietas, piecas 2.vietas un sešas 3.vietas.. Alise Vējone izcīnījusi 3.vietas 100m un 200m brasā. Daniila Bobrova kontā piecas medaļas - 1.vieta 200m brasā, 2.vietas – 100m brasā, komandu stafetēs 4x100m brīvajā stilā, 4x100m kombinētajā stafetē un 3.vieta 400m kompleksā. Darja Gorbača – 2.vieta 100m uz muguras, komandu peldējumā 1.vieta 4x100m kombinētajā stafetē, 2.vieta 4x100m brīva stila stafetē un 3.vieta 200m uz muguras. Renārs Bundzis – 3.vietas 100m un 200m uz muguras un 2.vieta 4x100m kombinētajā stafetē. Kristiāna Maskava – 1.vieta 4x100m kombinētajā stafetē un 2.vieta 4x100m brīvā stila stafetē. Fjodors Mjasojedovs – 2.vietas komandu stafetēs 4x100m brīvajā stilā un 4x100m kombinētajā stafetē. Dana Kolidzeja – 2.vietas 100m un 200m brasā, 1.vieta 4x100m kombinētajā stafetē, 2.vieta – 4x100m brīvajā stilā. Renāte Vulfa – 1.vietas 100m un 200m tauriņstilā, 1.vieta 4x100m kombinētajā stafetē un 2.vieta 4x100m brīvā stila stafetē. Uldis Tazāns – 3.vieta 200m brasā. Andrejs Rožalovskis – 2.vieta 4x100m brīvā stila stafetē.

Vindsērfingā Rīgas komandas pārstāvis bija mūsu skolas treneris Arnis Krauklis, kurš Rīgas komandas sastāvā iekļāva arī labākos 5 sporta skolas sportistus. Namejs Dreimanis Techno 293 klasē izcīna zelta medaļu Rīgas pilsētai.

Sporta treneris Aivars Misiņš ved Rīgas komandu airēšanas slalomā, iekļaujot sastāvā 8 sporta skolas audzēkņus, kā arī sporta skolas absolventus. Jāpiebilst, ka šī ir pirmā Olimpiāde, kurā airēšanas slaloms tiek iekļauts olimpisko sporta veidu sarakstā. Pateicoties neatlaidīgumam, uzņēmībai un apņēmībai, sacensību galvenais tiesnesis Aivars Misiņš ir izcili sagatavojies un noorganizējis sacensības augstā līmenī, ko ir novērtējuši arī Latvijas IV  Olimpiādes organizētāji. Rīgas komandai airēšanas slaloma audzēkņi ir atnesuši divas zelta medaļas, ko ir izcīnījusi Juta Murziņa gan K-1, gan C-1 laivu klasē. Savukārt, bijusī audzēkne un sporta skolas trenere Santa Krauja izcīna sudraba medaļu C-1 laivu klasē.

Smaiļošanā un kanoe, startējot 23 sportistu sastāvā, šoreiz par godalgotajām vietām Rīgas komandai parūpējās dāmas, viņu īpašumā ir izcīnītas 1 zelta, 2 sudraba un  2 bronzas medaļas. Pirmajā dienā lielisku startu ir parūpējušās Rīgas meiteņu komanda K-4 laivu klasē, kur cīnoties 500m garajā distancē ar Jelgavas komandu izcīna zelta medaļu, apsteidzot par 1,47 sekundēm. Rīgas meiteņu zelta kvartets – Madara Aldiņa, Laura Skukauska, Līva Parfenkova, Amanda Opolā. Sacensību otrajā dienā tika dots starts 200m īsajā distancē, kur fināla braucienā 2.vietu izcīna Madara Aldiņa. Trešajā dienā starts tika dots 500m garajās distancēs, kur komandu braucienā K-2 laivu klasē 2.vieta (Madara Aldiņa, Līva Parfenkova) un 3.vieta (Laura Skukauska, Amanda Opolā) ir izcīnīta Rīgas pilsētai. Individuālos braucienos K-1 laivu klasē 2.vieta Madarai Aldiņai un 3.vieta Laurai Skukauskai. Jāpiebilst, ka cienījamu konkurenci Latvijas IV Olimpiādē uzrāda bijusī sporta skolas audzēkne un trenere Lāsma Liepa, kura pārstāvot Turciju nesen kā notikušajā Eiropas čempionātā Maskavā ir izcīnījusi zelta medaļu un pērn ir kvalificējusies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Liels paldies sportistiem, treneriem un Rīgas domes atbalstītājiem par vienotu un saliedētu komandu un par iegūto sporta svētku sajūtu Latvijas IV Olimpiādē!

 

Saistīts raksts - Latvijas IV Olimpiāde , Rīga Latvijas Olimpiādē

Šogad visā valstī Lielajā Talkā sakopt un labiekārtot apkārtējo vidi devušies aptuveni 190 000 cilvēku, kā rezultātā ir atkārtots 2011.gadā uzstādītais talkas dalībnieku skaita rekords. Sporta skolas „Rīdzene” administrācija ar smaiļošanas un kanoe nodaļas treneriem, audzēkņiem, vecākiem un draugiem piedalījās sporta skolas “Rīdzene” airēšanas bāzē Lucavsalā un tās apkārtnē.

Sakoptas gan ceļmalas, upes malas un apkārtnes teritorija. Liela daļa talkotāju norāda, ka pēc paveiktā darba esot bijusi liela gandarījuma sajūta, kā arī atlikusī dienas daļa pavadīta kopīgās pēc talkas aktivitātēs – ieturot kopīgas maltītes par kuru parūpējās sporta skolas administrācija, atskatoties uz paveikto un piedaloties dažādās sporta aktivitātēs.

Šogad Lielās Talkas sauklis skanēja – „Latvijai būt zaļai”. Mēc ticam, ka ar savu veikumu esam palīdzējuši tapt tīrākai, ne tikai airēšanas bāzei un tās apkārtnei, bet arī Latvijai tapt skaistākai, zaļākai un mājīgākai.

Tika savākti un piepildīti vairāk kā 70 Lielās Talkas maisi ar dažādām mūsu zemei kaitīgām lietām.

Pateicamies ikvienam par ieguldīto darbu un vēl arī ikdienā rūpēties par apkārtējo vidi, lai Latvijas simtgadē mēs varētu teikt, ka Latvija ir zaļākā valsts pasaulē!

Tradicionālais interešu izglītību un profesionālo ievirzes izglītību informējošais pasākums „Nāc un piedalies”  šogad norisinājās 2015. gada 5. septembrī no pl.12:00-pl.17:00, Vērmanes dārzā, Rīgā, kopā ar fonda “Mammām un tētiem”   pasākumu “Tēva diena”, atzīmējot Tēva dienu.

“Nāc un piedalies” galvenais mērķis dot iespēju pilsētas bērniem un jauniešiem izvēlēties sev piemērotāko veidu kā pavadīt brīvo saturīgi laiku pēc stundām skolā. Savukārt “Tēva diena” – Lai veicinātu tēta un bērna brīvā laika pavadīšanu kopā un skaidrotu tēva lomas neatsveramo nozīmi bērna dzīvē.

Pasākumu laikā parka teritorijā jaunieši iesaistījās radošās darbnīcās, spēlēs, sporta aktivitātēs, gūst informāciju un izvēlās turpmākai ikdienai atbilstošu interešu vai profesionālās ievirzes programmu, pulciņus, grupas, studijas, kolektīvus.

 

„Drošības” saliņā gaidīja Valsts pašvaldības policija, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Krasta apsardzes dienests, Sadales tīkls, AS “Latvijas Gāze” ar Gāzēna drošības skoliņu un Ģimeņu ar bērniem atbalsta departaments un citi tiesībsargājošie, kārtības uzturētāji, kuri atgādinās par drošību uz ielas, mājās, skolā, stāstīs par savu ikdienas darbu un iesaistījās tēmu nodarbībās.

 

Pasākumā piedalījās Rīgas Interešu izglītības iestādes, sporta skolas, kultūras iestādes, biedrības un nodibinājumi.

 

Piedalās sporta skola „Rīdzene” airēšanas slaloma sportisti un treneri, aicinot iedzīvotājus aktīvi iesaistīties veselīgā, emocionālā un sportiskā dzīvesveidā. Pasākumu dienā tika dota iespēja ikvienam iejusties laivā un būt sportiskā noskaņojumā, rast priekšstatu video materiālos par airēšanas slalomu un iztaujāt airētāju sportisko pieredzi.


Paldies sacensību organizētājiem, atbalstītājiem un līdzjutējiem par veiksmīgo, aktīvo un emocionālo dienu, kurā kopīgiem spēkiem spējām radīt jaunajiem censoņiem un viņu vecākiem plašas, izglītojošas un radošas iespējas.

 

 

Pirmdien, 6. jūlijā no Brandenburgas, Vācijā atgriezās Latvijas jaunie sportisti, kur no 3. līdz 5. jūlijam notika IX Baltijas Jūras jaunatnes spēles, kas norisinās reizi divos gados un kopš 1999.gada. Spēlēs piedalās jaunieši no valstīm un reģioniem, kas atrodas pie krasta Baltijas jūrā, vecumā no 15 līdz 16 gadiem 13 dažādos sporta veidos - boksā, cīņā, džudo, peldēšanā, vieglatlētikā, futbolā, handbolā, volejbolā, airēšanā, smaiļošanā un kanoe, svarcelšanā, riteņbraukšanā un burāšanā.

Latviju pārstāvēja 55 sportisti četros sporta veidos – peldēšanā, smaiļošanā un kanoe, handbolā un vieglatlētikā.

Latvijas sportisti mājup pārved 12 medaļu komplektus, turklāt trīs no tiem augstākā kaluma.

Sporta skolu šajās sacensībās pārstāvēja septiņi smaiļošanas un kanoe nodaļas treneres Ludmilas Lazdenieces audzēkņi un seši peldēšanas nodaļas audzēkņi.

Sasniegtie rezultāti:

Smaiļošanā un kanoe:

6.vieta, Vladislavs Fostijs (K-1, 200m), BJSS „Rīdzene”

4.vieta, Arsēnijs Nitijevskis, Kirills Sokolovs (C-2, 200m), BJSS „Rīdzene”

4.vieta, Arsēnijs Nitijevskis (C-1, 200m), BJSS „Rīdzene”

2.vieta, Kirills Sokolovs (C-1 200m), BJSS „Rīdzene”

4.vieta Kirills Sokolovs (C-1, 1000m), BJSS „Rīdzene”

4.vieta, Donats Lapato, Jekaterina Horkova, C-2 200m (jauktā), BJSS „Rīdzene”

3.vieta, Jūlija Gutova (C1, 200m), Jelgavas BJSS

3.vieta, Jūlija Gutova ( C-1, 500m)

Peldēšanā:

1.vieta, Dana Kolidzeja, 50m brasā, BJSS „Rīdzene”

1.vieta, Renāte Vulfa, 50m tauriņstilā, BJSS „Rīdzene”

3.vieta, Dana Kolidzeja, 100m brasā, BJSS „Rīdzene”

3.vieta, Kristiāna Buka (Valmieras BSS), 200m tauriņstilā

Latvijas komanda 3.vieta 8 x 50m brīvajā stilā jauktajā stafetē
Latvijas izlases sastāvs: Dana Kolidzeja, Renāte Vulfa,
Kristiāna Buka (Valmieras BSS), Filips Čepjolkins (PK Goldswimmer), Oksana Lisjuka, Veronika Pankratova, Ņikita Semjonovs, Aleksandrs Miroljubovs (visi BJSS „Rīdzene”)

Handbolā:

3.vieta Latvijas jauniešu izlases komandai

Vieglatlētikā:

1.vieta, Kristīne Blažēvica (tāllēkšanā, 5,78 m)

3.vieta, Paula Kitija Melnbārde (tāllēkšanā, 5,61 m)

3.vieta, Artis Kļaviņš (lodes grūšanā, 14,51 m)

Nākamās, X Baltijas jūras jaunatnes spēles notiks 2017. gadā no 6. līdz 8.jūlijam Baltkrievijas pilsētā Brestā.

Sveicam audzēkņus un trenerus ar sasniegtajiem rezultātiem IX Baltijas Jūras jaunatnes spēlēs!

Saistītie raksti - Latvijas Sporta federāciju padome, IX Baltiic Sea Youth Games

5. jūlijā Cēsīs noslēdzās Latvijas Jaunatnes Olimpiāde, kurā piedalījās 2637 sportisti no 83 pašvaldībām.

Kopvērtējumā līderos ar 167 medaļām (72 zelta, 44 sudraba un 51 bronzas) ir Rīgas pilsētas jaunie sportisti.

Trīs dienas, no 3. līdz 5. jūlijam, Latvijas labākie jaunie sportisti Latvijas Jaunatnes olimpiādē cīnījās par 236 medaļu komplektiem 26 olimpiskajos sporta veidos – riteņbraukšanā, triatlonā, badmintonā, basketbolā, galda tenisā, boksā, futbolā, vieglatlētikā, vingrošanā, regbijā, jātnieku sportā, handbolā, džudo, svarcelšanā, šaušanā, taekvondo, loka šaušanā, smaiļošanā un kanoe, airēšanā, burāšanā, cīņā, paukošanā, peldēšanā, tenisā, volejbolā un golfā.

430 Rīdzinieki sacentās par uzvaru 23 no olimpiādē pārstāvētiem 26 sporta veidiem. No rīdzinieku puses plaši tika pārstāvēta vieglatlētika un sporta spēles – basketbols, volejbols, regbijs un futbols. 

Galvaspilsēta bija pieteikusi dalību šādos sporta veidos - airēšanā, badmintonā, basketbolā, boksā, burāšanā, cīņas sportā, džudo, futbolā, galda tenisā, golfā, jātnieku sportā, loka šaušanā, paukošanā, peldēšanā, regbijā, riteņbraukšanā, BMX, smaiļošanā un kanoe, šaušanā, taekvondo, triatlonā, vieglatlētikā, mākslas un sporta vingrošanā, volejbolā un pludmales volejbolā. Rīdzinieki priekšsacīkstēs bija izcīnījuši tiesības piedalīties arī florbola sacensībās, kas risinājās Olimpiādes laikā.

Sporta skolas „Rīdzene” audzēkņi, pārstāvot Rīgas komandu, piedalījās četros sporta veidos - burāšanā, peldēšanā, smaiļošanā un kanoe un sporta vingrošanā, izcīnot 41 dažāda kaluma medaļu.

Latvijas Jaunatnes olimpiādes sacensības burāšanā notika 3.-5.jūlijā, Burtnieku ezerā Burtnieku novadā. Mūsu sporta skolas audzēkņi Namejs Dreimanis pārstāvot Rīgas pilsētu izcīnīja zelta medaļu un Kristaps Jānis Dzirnieks bronzas godalgu.

Sacensības sporta vingrošanā norisinājās 3.-4. jūlijā Rīgā. Rīgas pilsētu pārstāv sporta skolas audzēkņi Elina Vihrova un Ņikita Šavels. Elina Latvijas Jaunatnes olimpiādes sacensībās izcīnīja 5 zelta medaļas – daudzcīņā un finālsacensībās – atbalsta lēcienā, vingrojumā uz baļķa, līdztekās un brīvajās kustībās. Ņikita izcīna 6 dažāda kaluma medaļas - 2.vieta daudzcīņā, 1.vieta brīvajās kustībās, 3.vieta vingrojumā uz zirga, 3.vieta vingrojumā apļi, 2.vieta atbalsta lēcienā, 1.vieta vingrojumā uz stieņa.

Peldēšanas sacensības norisinājās Valmierā, kur Rīgas sastāvā piedalījās 13 sporta skolas peldētāji, divās dienās izcīnot kopumā 24 dažāda kaluma medaļas.

3.jūlijā

50m brīvais stils meitenes

1.vieta -  Kristiāna  Maskava, 28.52

2.vieta  - Lija Francuka, 28.94

100m brass meitenes

1.vieta -  Marija Goberga, 1:17,12

200m brīvais stils meitenes

1.vieta -  Kristiāna  Maskava, 2:16.81

2.vieta  - Lija Francuka, 2:20,12

100m uz muguras meitenes

2.vieta -  Ruta Kozlovska, 1:09,86

200m komplekss meitenes

1.vieta Marija Goberga, 2:30.61

100m uz muguras zēni

2.vieta -  Kārlis Ketners, 1:00,83

4x50m stafete brīvais stils meitenes

1.vieta – Ruta Kozlovska, Lija Francuka, V.Graceva, Jekaterina Troca

4x50m stafete brīvais stils zēni

2.vieta – Ralfs Matisons, Artūrs Līcītis, Oļegs Novikovs, Klimentijs Didiks

4x50m komplekss jauktā

2.vieta – Ralfs Matisons, Marija Goberga, Kārlis Ketners, Kristiāna Maskava

4.jūlijā

100m brīvais stils meitenes

1.vieta -  Kristiāna  Maskava, 1:1,17

2.vieta  - Marija Goberga, 1:1,56

200m uz muguras meitenes

2.vieta -  Ruta Kozlovska, 2:35,27

200m uz muguras zēni

2.vieta -  Kārlis Ketners, 2:11,66

100m tauriņstils meitenes

1.vieta – Jekaterina Troca, 1:09,68

2.vieta – Dajana Vasiļjeva, 1:14,67

200m brass zēni

1.vieta – Marija Goberga, 2:48,89

400m brīvais stils meitenes

1.vieta -  Kristiāna  Maskava, 4:50,78

2.vieta  - Lija Francuka, 4:51,71

400m brīvais stils zēni

1.vieta -  Elvis Ozoliņš, 4:25,28

4x50m komplekss meitenes

2.vieta  - Viktorija Graceva, Arina Sisojeva, Lija Francuka, Jekaterina Troca

4x50m komplekss zēni

1.vieta – Kārlis Ketners, Oļega Novikovs, Nikita Andrejevs, Ralfs Matisons

4x50m brīvais stils jauktā

1.vieta – Ralfs Matisons, Marija Goberga, Oļegs Novikovs, Kristiāna Maskava

Smaiļošana un kanoe sacensības norisinājās no 3.-5.jūlijam Limbažos. Rīgas sastāvā tika iekļauti 22 sporta skolas smaiļošanas un kanoe nodaļas audzēkņi.

K-4 1000m jaunieši

2.vieta – Santis Pupuriņš, Artūrs Kleins, Mārtiņš Gvazdžiausks, Kristaps Laube

K-4 500m jaunietes

2.vieta – Līva Prafenkova, Amanda Opalā, Eva Altrofa, Justīne Andersone

K-2 200m jaunieši

3.vieta – Artūrs Kleins, Dāvis Pupuriņš

K-1 200m jaunietes

3.vieta - Amanda Opalā

Medaļu kopvērtējumā līdera pozīcijas saglabāja Rīga, otrajā vietā ierindojās Daugavpils komanda (29 zelta, 31 sudraba un 28 bronzas medaļas), bet trešo vietu ieņēma Jūrmalas jaunie sportisti (15 zelta, 16 sudraba un 15 bronzas medaļas). Ceturtā vieta kopvērtējumā ar 49 izcīnītām medaļām ir Liepājai, piektā – Jelgavai (42 medaļas), bet sestā – Ventspilij (25 medaļas). Mājinieki – Valmieras sportistu komanda ar 20 medaļām (6 zelta, 6 sudraba un 8 bronzas) ierindojās 8. vietā

Olimpiādes noslēguma ceremonijā Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis atzina, ka sacensības tika organizētas augstākajā līmenī un pateicās olimpiādes organizatoriem un atbalstītājiem. „Jaunajiem sportistiem novēlu sekmīgus startus sacensībās arī turpmāk, kā arī veiksmīgi iekļauties pieaugušo komandās. Paldies treneriem un ģimenēm par atbalstu sportistiem!” sacīja Aldons Vrubļevskis. Savukārt Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks pauda gandarījumu par labo sadarbību ar visām olimpiādes organizēšanā iesaistītajām pašvaldībām, īpaši ar Cēsu novada pašvaldību, un apliecināja gatavību nākamajā gadā Valmierā Latvijas IV Olimpiādē uzņemt Latvijas labākos sportistus.

Latvijas Jaunatnes olimpiādi organizēja Latvijas Olimpiskā komiteja, Valmieras pilsētas pašvaldība, Cēsu novada pašvaldība sadarbībā ar Burtnieku novada, Kocēnu novada, Limbažu novada, Valkas novada pašvaldībām un Jūrmalas pilsētu, kā arī Rīgas pilsētu un Līgatnes novada pašvaldību. Olimpiādes norisi finansiāli atbalstīja Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija. Olimpiādes atbalstītāji ir SIA „Latvijas Mobilais telefons”, AS „Latvijas Valsts meži”, AS „Swedbank”, AS „Latvijas Gāze”, VAS „Latvijas dzelzceļš”, SIA „Moller Auto Krasta” un SIA „JCDecaux Latvija”. Informatīvi atbalsta: portāls „Delfi”, laikraksts „Druva”, žurnāls „Sports”, portāls „Valmieras Ziņas” un Latvijas Radio 5. Sportistus veldzē dabīgais minerālūdens no Gaujas Nacionālā parka „VENDEN”.

Sveicam sportistus un viņu trenerus ar veiksmīgu dalību Latvijas Jaunatnes olimpiādē!

Paldies sacensību organizētājiem, atbalstītājiem, Rīgas pašvaldībai par doto iespēju pārstāvēt galvaspilsētu Latvijas Jaunatnes olimpiādē!

 

Esam gandarīti par paveikto un piedzīvoto!

Saistīti raksti - Latvijas Olimpiskā komiteja, Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Eiropas spēles tika izveidotas 2012. gada 8. decembrī Romā, pēc ģenerālās asamblejas Eiropas komitejas iniciatīvas un atbalsta. Par atbalstu šāda sporta foruma izveidošanai lēma Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā esošo Eiropas kontinenta Nacionālās Olimpiskās komitejas. Pirmo spēļu rīkošanas tiesības tika piešķirtas strauji augošajās Azerbaidžānas galvaspilsētai Bakū.

Gluži kā olimpiskās, arī Eiropas spēles sākās ar krāšņu atklāšanas ceremoniju. Pati ceremonija allaž ir kā liels šovs ar dažādu skatuves mākslinieku uzstāšanos, protams, arī pašu sportistu gājienu. Pati programma gan ir neparastāka nekā olimpiskajās spēlēs — salīdzinoši ir daudzi jauni sporta veidi, toties praktiski nav tradicionālo komandu sporta spēļu. Eiropas spēlēs piedalījās vairāk nekā seši tūkstoši atlētu no 50 valstīm, sacensības notika 20 sporta veidos, no kuriem 16 Olimpiskie un 4 neolimpiskie sporta veidi, un tika sadalīti 253 medaļu komplekti. Savukārt, deviņos sporta veidu sacensībās tika organizētas ar iespējām krāt kvalifikācijas punktus un kvalificēties Riodežaneiro vasaras Olimpiskajām spēlēm 2016.gadā: loka šaušanā, vieglatlētikā, pludmales volejbolā, riteņbraukšanā, šaušanā, peldēšanā, galda tenisā, taekvondo un triatlonā. Tikmēr džudo un cīņā šajās sacensībās vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāti, bet Eiropas spēlēs nav iekļauts teniss. Tāpat spēļu programmā nav arī tādu olimpisko sporta veidu kā burāšana, airēšana un modernā pieccīņa. Basketbola vietā ir strītbola sacensības, kā arī nav klasiskā futbola, bet ir pludmales futbols. Savukārt no neolimpiskajiem sporta veidiem programmā iekļuvuši karatē un sambo.

Pirmajās Eiropas spēlēs, kas noslēdzās 28.jūnijā Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku, visvairāk medaļu izcīnīja Krievijas sportisti, bet Latvijas komanda neoficiālajā valstu rangā ar divām godalgām ieņēma 31.vietu, liecina rīkotāju informācija.

Latvijai zelta medaļu ieguva pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, bet bronzas godalgu izcīnīja cīkstone Anastasija Grigorjeva.

Krievijas sportisti kopumā izcīnīja 164 medaļas - 79 zelta, 40 sudraba un 45 bronzas. Krievijai zelta godalgu bija vairāk nekā četrām tuvākajām sekotājām kopā.

Otro vietu ar 21 zelta godalgu ieņēma Azerbaidžāna. Mājinieki kopumā tika pie 56 godalgām - arī 15 sudraba un 20 bronzas. Lielbritānijai tika 18 zelta medaļas, Vācijai 16, Francijai 12, bet Baltkrievijai un Itālijai pa 10 zelta godalgām.

Kopumā pie godalgām tika 42 valstu sportisti. 24.vietā Lietuvieši, kuri izcīnīja septiņas medaļas  - divas zelta (kanoe airēšanā 200m distancē vīriešiem, peldēšanā 50m brasā vīriešiem), vienu sudraba (peldēšanā 100m brasā vīriešiem) un četras bronzas (sambo vīriešiem un sievietēm, badmintonā vīriešiem un pludmales volejbolā sievietēm), bet Igaunijas sportisti 33.vietā ar trīs izcīnītajām medaļām - vienas sudraba (paukošanā sievietēm) un divām bronzām (grieķu romiešu cīņā vīriešiem 130kg kategorijā, paukošanā sievietēm).

Latvijas komandā dalībai Eiropas spēlēs bija iekļauti 67 sportisti, kas startēja 17 sporta veidos. Mūsu kanoists Miķelis Ežmalis (BJSS "Rīdzene”) un smaiļotāja Madara Aldiņa (BJSS „Rīdzene”) startus airēšanas centrā Mingačaurā sāka 14.-16.jūnijā. Ar audzēkņiem kopā Baku ir viņu treneris Aigars Aglenieks. Peldētāji Daniils Bobrovs (BJSS „Rīdzene”) un Dana Kolidzeja (BJSS „Rīdzene”) startus sāk nedaudz vēlāk no 23.-27.jūnijam. Sportistu vidū ir arī mūsu skolas treneri sporta vingrotāji Vitālijs Kardašovs un Diāna Jerofejeva, kuri startēja no 14.-20.jūnijam.

Kanoists Miķelis Ežmalis C-1 laivu klasē 200m distancē, iekļūstot B finālā, izcīna 18.vietu. Smaiļotāja Madara Aldiņa K-1 laivu klasē 200m sprinta distancē ierindojās 24.vietā.

Kā zināms, ūdens sporta veidiem – peldēšanai, sinhronajai peldēšanai, daiļlēkšanai un ūdenspolo – Eiropas spēlēs ir vecuma ierobežojumi. Peldēšanā vīriešiem dalībnieku vecums nedrīkst pārsniegt 18 gadus, bet sacensībās sievietēm – 16 gadus.  Tādēļ peldēšanā Eiropas spēlēs nestartē kontinenta labākie peldētāji, bet gan junioru vecuma peldētāji.

Peldētājs Daniils Bobrovs ar jaunu Latvijas rekordu ieņēma 7.vietu 200m brasa peldējuma finālā, apsteidzot finālā grieķi K.Merecoliasu, pieveicot distanci 2 minūtēs un 14.29 sekundēs, labojot otrdien pusfināla paša uzstādīto iepriekšējo Latvijas rekordu. Daniils veiksmīgi pārvar divas kārtas – priekšsacīkstes un pusfinālu. Pirmajā kārtā priekšsacīkstēs Daniils kopumā uzrādīja 12.labāko rezultātu 33 dalībnieku konkurencē. Otrajā kārtā pusfinālā Bobrovs uzrādīja rezultātu 2:16.00s., kas arī bija astotais labākais. Ar šo rezultātu Bobrovs laboja V.Kalmikovam kopš 1998.gada marta piederošo Latvijas rekordu. 200m brasa distances uzvarētājs Antons Čupkovs no Krievijas ar rezultātu 2:10.85s., kam Bobrovs finālā piekāpās ar 3,44 sekundēm. 100m brasā Daniils izcīna 10.vietu ar rezultātu pusfināla peldējumā 1:03.22s.

Savukārt, Danai Kolidzejai pietrūka trīs sekundes simtdaļu, lai kvalificētos finālam 50m brasā. Ar rezultātu 32.45 sekundes ieņēma 10.vietu un 28.vieta 100m brasā ar 1:14.43s.

Sporta vingrotāja Diāna Jerofejeva individuālajā daudzcīņā kopsummā ierindojās 75.vietā, uzrādot 17.rezultātu atbalsta lēcienā, 68.rezultātu uz baļķa, 83.rezultātu līdztekās un 76.rezultātu brīvajās kustībās. Savukārt, sporta vingrotājs Vitālijs Kardašovs startē atsevišķās disciplīnās, kur uzrāda 68.vietu brīvajās kustībās, 64.rezultātu vingrojuma ar apļiem un 11.vietu atbalsta lēcienā.

Apsveicam visus 1.Eiropas spēļu dalībniekus, pārstāvjus un līdzjutējus ar veiksmīgiem, uzrādītajiem rezultātiem!

Otrās Eiropas spēlēs ir paredzēts Nīderlandē. Plānots, ka 2019.gadā to pieņems un apstiprinās, jo pagaidām nav zināms vai notiks, jo valsts jau ir atteikusies no saimniecības.

Izmantoti avoti - www.baku2015.com, www.olimpiade.lv


Sestdien, 25.aprīlī, “Lielās Talkas” ietvaros, BJSS “Rīdzene administrācija un smaiļošanas un kanoe airēšanas nodaļa organizēja talku airēšanas bāzē Lucavsalā. Talkā tika aicināti ikviens iedzīvotājs, kam rūp ilgtspējīga valsts attīstība un iespējas dzīvot nepiesārņotā, skaistā vidē. Piedalījās 50 talcinieki, kuru vidū sporta skolas audzēkņi, treneri, vecāki un citi interesenti.

Talkas mērķis bija sakopt airēšanas bāzes apkārtni, Daugavas piekrasti, kā arī teritoriju pie iebraukšanas ceļa airēšanas bāzē. Pateicoties labajiem laika apstākļiem un kopīgam darbam tika savākti visi 50 maisi ar dažāda veida atkritumiem. Interesantākie atradumi: ledusskapis, vanniņas, matracis, apavi, sadzīves atkritumi.

Savukārt, BJSS „Rīdzene” administrācijas darbinieki parūpējās par siltu tēju, karstām desiņām un labu atmosfēru.

BJSS „Rīdzene” administrācija saka lielu paldies treneriem, sporta skolas darbiniekiem, audzēkņiem un viņu ģimenēm par darbu, kas tika ieguldīts Lucavsalas airēšanas bāzes apkārtnes sakopšanā.

Dzīvosim skaisti! Lai prieks pašam un pārējiem!

 

Piektdien, 12. decembrī Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” tika sveikti Rīgas labākie sportisti un treneri. Par 2014. gada Rīgas labāko sportistu atzina peldētāju Jāni Šaltānu, bet par labāko sportisti – cīkstoni Lauru Skujiņu, savukārt par mūža ieguldījumu sportā šogad sumināja nopelniem bagāto, ilggadējo futbola treneri Jāni Skredeli.

Rīgas labākā paraolimpiskā sportiste ir paukotāja Poļina Rožkova. Nominācijā „Uzlecošā zvaigzne” laurus plūca tenisiste Jeļena Ostapenko, bet par labāko Rīgas treneri 2014. gadā atzīts brīvās cīņas treneris Visvaldis Freidenfelds. Nominācijā „Rīgas labākā ekipāža/ komanda” balvu saņēma modernās pieccīņas sportisti Jeļena Rubļevska un Pāvels Švecovs, bet par Rīgas labāko sporta spēļu komandu atzina „TTT Rīga”. Savukārt par Rīgas Gada notikums sportā pasludināja Eiropas kausa izcīņu Sprinta triatlonā.

Ik gadu pasākumu „Rīgas Sporta laureāts” organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, lai izvērtētu un apbalvotu labākos galvaspilsētas sportistus, trenerus, sporta darbiniekus par augstiem sasniegumiem un teicamiem rezultātiem sportā, kā arī par ieguldījumu sportiska dzīves veida popularizēšanā un veicināšanā.

Izmantots raksts - www.sports.riga.lv

Foto - www.delfi.lv

Video


Jau 15. gadu mācību gada sākumā tika organizēti bērnu svētki “Nāc un piedalies”, aicinot pilsētas iedzīvotājus iepazīties ar daudzpusīgajām interešu izglītības un profesionālās ievirzes programmām (deja, mūzika, māksla, teātris, sports, tehniskā jaunrade, vides izglītība utt.), kas ļauj bērniem un jauniešiem lietderīgi un interesanti pavadīt savu ārpus skolas brīvo laiku. Ar aicinājumu - radi, rādi, attīsties, audz, priecājies, draudzējies, apliecini sevi! IEPAZĪSTI - IZZINI - IESAISTIES!

Bērni, skolēni un viņu vecāki tika aicināti iepazīt Rīgas interešu izglītības piedāvājumus, izvēlēties pulciņu, kurā darboties ārpus skolas un lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku pasākumā „Nāc un piedalies!”, kas norisinājās sestdien, 6. septembrī no plkst.  12.00 līdz 17.00 Vērmanes dārzā.  Pasākumā varēja uzzināt par plašo pulciņu klāstu, to nodarbību grafiku visos Rīgas Bērnu un jauniešu centros, sporta, mākslas un mūzikas skolās, kā arī iesaistīties dažādās iestāžu piedāvātajās aktivitātēs parka teritorijā un vērot koncertu.


Rīgā ir plašākais interešu izglītības piedāvājums Latvijā, jo pašvaldība nodrošina iespēju bērniem un jauniešiem apmeklēt interešu pulciņus gan visās vispārizglītojošajās skolās, bērnu un jauniešu centros, gan Rīgas kultūras iestādēs, kā arī profesionālās ievirzes izglītības programmas mūzikas, mākslas un sporta skolās. Pasākumā „Nāc un piedalies!” ikviens interesents iestāžu prezentācijas teltīs varēja uzzināt par iespējām iesaistīties interešu izglītības pulciņos, par nodarbību grafiku, par pedagogiem, pulciņa dalību dažādos konkursos, sacensībās, nometnēs utml.


Pasākumā „Nāc un piedalies!” bija iespēja ne tikai iepazīt iestāžu interešu izglītības piedāvājumu, bet iesaistīties un darboties radošajās darbnīcās, sportiskajās aktivitātēs, kā arī visas dienas garumā vērot koncertu parka estrādē, kurā uzstājās bērnu un jauniešu kolektīvi.


Ikvienam interesentam tika dota iespēja iepazīt airēšanas slalomu kā aizraujošu ūdens sporta veidu, vērojot pieredzējušo audzēkņu paraugdemonstrējumus, kā arī interesentiem bija iespēja izmēģināt savus spēkus profesionālu audzēkņu un treneru vadībā.


Šogad Rīgā darbojas 13 bērnu un jauniešu centri, kas piedāvā iespēju iesaistīties dejošanā, dziedāšanā, tehniskās jaunrades, sporta un vides zinību nodarbībās, teātra studijās. Profesionālās ievirzes izglītības programmas iespēja apgūt 11 bērnu un jaunatnes sporta skolās, 9 mūzikas un mākslas skolās. Tāpat plaša interešu izglītības programma tiek piedāvāta Rīgas kultūras centros un vispārizglītojošajās skolās. Interešu izglītības katalogs (joma, kontaktinformācija, nodarbību norises vieta, bērnu vecums u.c.) pieejams interneta vietnē www.e-skola.lv sadaļā „Aktuāli”.


Svētki „Nāc un piedalies!” ir viens no tradicionālā „Jauniešu mēneša” šogad plānotajiem 12 pasākumiem. Informācija par tiem pieejama interneta vietnē www.jauniesumenesis.lv. Jauniešu mēnesi atbalsta Rīgas pašvaldība, to koordinē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD).

 

Izmantotie resursi - www.e-skola.lv, www.jauniesumenesis.lv

 

30. maijā, Rīgas centrā risinājās gadskārtējais aktīvās atpūtas un sporta pasākums „Rīgas Sporta nakts”. Tā laikā rīdzinieki un pilsētas viesi varēja iepazīties ar dažādiem sporta veidiem, izmēģināt tos, vingrot, vērot dažādus sporta veidu paraugdemonstrējumus, dejot zibakcijā, piedalīties pirmajā urbānajā piedzīvojumu skrējienā „KATE Rīgas Joziens”, airēt Rīgas kanālā un darīt vēl daudz ko citu.

Sporta nakts ativitātes lielākoties norisinājās gar pilsētas kanālu no Latvijas nacionālās operas līdz K. Valdemāra ielai. Viens no galvenajiem šī pasākuma notikumiem bija pirmais urbānais piedzīvojumu skrējiens „KATE Rīgas joziens”. Tajā uzvaru sieviešu grupā guva komanda ar nosaukumu „Zumba team 1”, Gerda Putniņa un Ieva Šeflere, vīriešu grupā visspēcīgākais izrādījās pāris ar nosaukumu „Ērgļi”, bet jauktajā grupā – „Pupuķiss”.

Latvijas Augstkolu kausā airēšanā šogad uzvaru guva Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas vīriešu komanda, otrajā vietā puišu konkurencē palika Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas airētāji, bet trešā palika Rīgas Tehniskās universitātes komanda. Stiprākas sieviešu konkurencē izrādījās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas meitenes, aiz sevis atstājot Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas pārstāves.

Kanāla dragreisā, sacenšoties par īpašo Rīgas kanāla airēšanas rekordu, uzvarēja komanda ar nosaukumu „Ļudmila” ar laiku 1 minūte un 9 sekundes.

Rīgas Sporta naktī tika uzstādīts jauns Latvijas rekords – lielākā zibakcija, kurā vienlaikus piedalījās aptuveni 400 cilvēki.

Ikvienam interesentam bija iespēja iepazīt airēšanas slalomu kā aizraujošu ūdens sporta veidu, vērojot pieredzējušo audzēkņu paraugdemonstrējumus, kā arī interesentiem tika dota iespēja izmēģināt savus spēkus profesionālu audzēkņu un treneru vadībā.

Šogad pasākums skatītājiem ļāva pašā Rīgas centrā iepazīt daudz ko jaunu un aizraujošu, kopā pulcējot vairāk aptuveni 100 dažādas gan ar sportu, gan citām nozarēm saistītas organizācijas. Pasākums norisinājās jau ceturto gadu to organizē, biedrība „Par stipru Latviju”, atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sprorta departaments.

raksts - www.sportanakts.lv


Šogad laikapstākļiem lutinot talciniekus, 26.aprīlī Lucavsalā BJSS „Rīdzene” airēšanas bāzē un tās apkārtnē norisinājās „Lielā Talka 2014”. Kā ierasts sakopšanas objekts bija BJSS “Rīdzene” airēšanas bāze un tās apkārtne Mazās Daugavas krastā. Saģērbjoties atbilstoši laikam, ar darba prieku un ar vēlmi sakopt treniņvietu un tās apkārtni, piedalījās smaiļošanas un kanoe nodaļas 60 audzēkņi, treneri, audzēkņu vecāki un apkārtnes dzīvojošie kaimiņi.

Visu spēkiem, esam paveikuši plānoto darbu, savācot 350 maisus ar atkritumiem, kā arī tika atrasti dažādi atradumi - mašīnu riepas, detaļas, apavi, dīvāns, televizors u.c.

Savukārt, BJSS „Rīdzene” administrācijas darbinieki parūpējās par siltu tēju, karstām desiņām un uzkodām, kā arī veiksmīgākie, ģimeniskākie un aktīvākie talkotāji tika pie saldumu balvām.

Priecājamies, ka ar katru gadu, Lucavsala un BJSS "Rīdzene" airēšanas bāze, kļūst vēl sakoptāka, kas liecina par mūsu atbildību un vēlmi atrasties tīrā un drošā vidē.

Sakām lielu paldies jums Visiem, kas piedalījās „Lielā Talkā 2014”. Ticam, ka reiz Lucavsala un BJSS „Rīdzene” airēšanas bāze būs viena no skaistākām, patīkamām un sakoptākām vietām Rīgā.

"Lielā Talka nav tikai vienas dienas akcija - talkot var un vajag katru dienu, bet pats galvenais ir nemēslot, un mācīt saudzēt un kopt vidi gan lieliem, gan maziem," atgādina Lielās Talkas darba grupas vadītāja V.Jaunzeme

Š.g.31. maijā, no 17.00 līdz pat diviem naktī visi rīdzinieki un pilsētas viesi tika aicināti aktīvi piedalīties sporta un atpūtas pasākumā «Rīgas Sporta nakts 2013», kur varēja iepazīties ar pieaugušo un bērnu sportošanas iespējām. Laukumā pie Brīvības pieminekļa, gar Rīgas kanālu, Bastejkalnā un pie Kongresu nama, kā arī Kronvalda parkā apmeklētājus gaidīja grandiozi šovi, konkursi, emocijām bagātas sacensības un neredzētas tikšanās.

Pasākums «Rīgas Sporta nakts» norisinājās jau trešo reizi, un tā mērķis ir veicināt sporta un aktīvās atpūtas popularitāti, iepazīstināt Rīgas iedzīvotājus un viesus ar sportošanas iespējām.

Pilsētas kanālā otro reizi notika Augstskolu Kauss airēšanā. Par LDz Cargo dāvāto kausu un spēcīgākās augstskolas titulu sacentās sešas puišu un pat divas meiteņu komandas. Interesenti varēja iepazīt raftinga un airēšanas slalomu specifiku. Savukārt, parkā no K. Valdemāra ielas līdz pat Latvijas Universitātei tika prezentēti dažādi sporta veidi: spīdmintons, kērlings, teikvondo, regbijs, svarbumubu celšana, galda teniss un galda hokejs.

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) piedāvāja atklātos treniņus regbijā, airēšanā, lakrosā, futbolā, smagatlētikā, vingrošanā, nūjošanā un citos sporta veidos. Īpašu noskaņu radīja LSPA karsējmeiteņu paraugdemonstrējumi. Visu pasākuma laiku darbojās bērnu stūrītis, kur speciāli mazajiem tika organizētas dažādas sportiskas un radošas aktivitātes.

Bastejkalnā no plkst. 20.00 apmeklētājiem bija unikāla iespēja darbībā vērot vienu no pasaules labākajiem parkūristiem un aktīvi piedalīties parkūra meistarklasē kopā ar «Red Bull» atlētu Pāvelu Petkunu. Pēc tā sekoja «jam» sesija un aizraujoši paraugdemonstrējumi. Vienlaikus turpat varēja vērot arī Latvijas meistarīgākos skeitbordistus.

Kronvalda parkā galvenokārt norisinājās aktivitātes bērniem un jauniešiem, un par tām rūpējās Latvijas Paukošanas federācija, Latvijas Bērnu un jauniešu asociācija, Latvijas Kendo federācija, Krišjāņa Kundziņa brīvās cīņas skola, basketbola skola «Rīga», Rīgas Riteņbraukšanas skola, Individuālās sagatavošanas basketbola skola, Latvijas Handbola federācija un bērnu un jaunatnes centrs «Laimīte». «DNB Ģimenes programmas aktīvās atpūtas zonā» bērni vecumā no 1 līdz 12 gadiem kopā ar mammu vai tēti varēja lieliski pavadīt kopā laiku, iesaistoties dažādās sportiskās un interesantās spēlēs, atrakcijās.

Pasākumu atbalstītāji Rīgas dome un Rīgas domes Izglītības, kultūras, un sporta departaments, to rīkotāji biedrība „Par stipru Latviju!”. „Rīgas Sporta nakts 2013” atbalstīja arī DNB banka, Sportland, Melnā kafija, Officeday un Antalis. Tika informēts radio SWH, sportacentrs.com un TVNET.

Spītējoties lietainam laika apstāklim, 27.aprīlī Lucavsalā BJSS „Rīdzene” airēšanas bāzē un tās apkārtnē norisinājās „Lielā Talka 2013”, kur šā gada sakopšanas objekts bija Mazās Daugavas krastā no Salu tilta līdz Kazas sēklim. Saģērbjoties atbilstoši laikam un neatmetot vēlmi sakopt treniņvietu un tās apkārtni, „ēlingu”, piedalījās smaiļošanas un kanoe nodaļas 25 audzēkņi, treneri, audzēkņu vecāki un apkārtnes dzīvojošie kaimiņi.

Visu spēkiem, esam paveikuši plānoto darbu, savācot 100 maisus ar atkritumiem, kā arī ir atrasti dažādi atradumi - mašīnu riepas, detaļas, apavi, u.c.

Savukārt, BJSS „Rīdzene” administrācijas darbinieki parūpējās par siltu tēju, karstām desiņām un uzkodām, kā arī veiksmīgākie, ģimeniskākie un kaimiņu talcinieki tika pie saldumu balvām.

Priecājamies, ka ar katru gadu, Lucavsala un BJSS "Rīdzene" airēšanas bāze, kļūst sakoptāka, kas liecina par mūsu atbildību un vēlmi atrasties tīrā un drošā vidē.

Sakām lielu paldies jums Visiem, kas piedalījās „Lielā Talkā 2013”. Ticam, ka reiz Lucavsala un BJSS „Rīdzene” airēšanas bāze būs viena no skaistākām, patīkamām un sakoptākām vietām Rīgā.

Neliels ieskats sadaļā Foto.

Š.g. 26.februārī Kongresu nama zālē Rīgas sporta skolu audzēkņiem bija iespēja kopīgi noskatīties latviešu filmu „Sapņu komanda 1935”. Izmantojot šo lielisko iespēju, filmu skatīties devās arī BJSS „Rīdzene” sportisti.

Filma ir stāsts par raksturu, gribasspēku, cīņas sparu. Par to, ka par spīti visiem šķēršļiem, sapnis ir sasniedzams. Tā ir Aigara Graubas un Andreja Ēķa spēlfilma „Sapņu komanda 1935”, kas kopš 19. novembra redzama Latvijas kinoteātros.

Sportistu vārdā sakām paldies par doto iespēju redzēt patriotisku un aizraujošu filmu.

Trešdien, 19. decembrī, pasākumā „Rīgas Sporta laureāts 2012” tika noskaidroti un sumināti galvaspilsētas labākie sportisti, treneri, sporta komandas, nosaukts gada sporta notikums Rīgā, kā arī pasniegta nominācija „Par mūža ieguldījumu sportā”.

Par 2012. gada Rīgas labāko sportistu atzīts pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš, bet Rīgas labākā sportiste šogad ir modernās pieccīņas sportiste Jeļena Rubļevska. Savukārt labākais paraolimpiskais sportists Rīgā ir Aigars Apinis. Gada labākais treneris Rīgā ir Aigars Birzulis, kas ir arī Londonas Olimpisko spēļu bronzas medaļas pludmales volejbolā ieguvēju Mārtiņa Pļaviņa un Jāņa Šmēdiņa treneris.

Rīgas labākā ekipāža 2012. gadā ir smaiļotāji Krists Straume un Aleksejs Rumjancevs, bet labākā komanda – volejbola klubs „Lāse-R”. Par šī gada sporta notikumu Nr. 1 Rīgā atzīts „Nordea Rīgas maratons”.

2012. gada „Uzlecošā zvaigzne” Rīgas sporta debesīs ir modernās pieccīņas sportists Pāvels Švecovs. Savukārt nomināciju „Par mūža ieguldījumu sportā” saņēma Rīgas Vingrošanas skolas ilggadējs treneris Aleksandrs Dobroseļskis.

Konkursu „Rīgas Sporta laureāts 2012” organizēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, lai izvērtētu un apbalvotu labākos galvaspilsētas sportistus, trenerus, sporta darbiniekus par augstiem sasniegumiem un teicamiem rezultātiem sportā, kā arī par ieguldījumu sportiska dzīves veida popularizēšanā un veicināšanā.

Izmantotie resursi - http://www.sports.riga.lv

Šā gada 2.septembrī Vērmanes dārzā norisinājās tradicionālais Bērnu un jauniešu pasākums „Nāc un piedalies”, kuru mērķis bija informēt un iesaistīt bērnus un jauniešus interešu un sporta skolu izglītībai Rīgā, ar uzdevumu lietderīgi pavadīt brīvo laiku ārpus stundu nodarbībām.

Pasākumā piedalījās arī Bērnu un jaunatnes sporta skola „Rīdzene”. Tika dalīti sporta skolas bukleti, interesentiem bija lieliska iespēja noskaidrot sev interesējošus jautājumus pie airēšanas slaloma treneriem, kā arī iegūt īsteno pieredzi no pašiem airēšanas slaloma sportistiem.

Pasākumā tika rādīts arī priekšstats par sporta veidu airēšanas slalomu, proti pašu veidotajās īsfilmiņās, kā arī ap strūklaku tika demonstrēti dažādi braucieni, un pašiem mazākajiem bija iespēja izjust laivu braucienus sportistu klātbūtnē.

Paldies visiem par ieguldīto darbu, dalību un atsaucību šajā pasākumā!

Toties ieinteresētos gaidām pirmajos treniņos Lucavsalas airēšanas bāzē.  :)

 

 

2012. gada 2. septembrī no plkst. 11.00 līdz plkst. 18.00 Vērmanes dārzā notiks tradicionālais Bērnu un jauniešu pasākums „Nāc un piedalies”.

Pasākuma mērķis - informēt un iesaistīt bērnus un jauniešus interešu izglītībā Rīgā, ar uzdevumu lietderīgi pavadīt brīvo laiku ārpus stundu nodarbībām.

Vērmanes dārzā uz lielās estrādes bērni un jaunieši sniegs koncertu pasākuma apmeklētājiem, dārza teritorijā darbosies radošās darbnīcas, būs sportiskās aktivitātes, piem., kāpšanā pa klinšu sienu, staigāšana pa virvēm, galda hokeja spēle u.c. Informācijas centrā ikviens varēs saņemt uzziņas par interešu izglītību Rīgā.

Aicinām Jūs piedalīties šajā nozīmīgajā pasākumā, organizējot radošās darbnīcas  un sportiskās aktivitātes, atraktīvu uzstāšanos uz estrādes, informācijas stendu izveidošanu, plenēriem un citām radošajām un rādāmajām idejām.

Uz tikšanos!

 

Izmantots no http://www.intereses.lv/lv/pasaakumi/latvieshu-39191

Rīgas domē sveiks labākos sportistus un apbalvos bērnu un jaunatnes sporta klubus

Ceturtdien, 14. jūnijā, Rātsnamā (Rātslaukumā 1), Portretu zālē plkst. 15.00 Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane apbalvos konkursa “Rīgas pilsētas labākais bērnu un jaunatnes sporta klubs, organizācija 2011. gadā” laureātus, kā arī sveiks galvaspilsētas labākos sportistus, tajā skaitā pasaules junioru rekordistu šķēpmešanā Zigismundu Sirmo.

 

Krists Straume un Aleksejs Rumjancevs, šķēpmetējs Zigismunds Sirmais,  Paralimpisko spēļu vairākkārtējs godalgoto vietu ieguvējs Aigars Apinis u.c.  Pasākuma laikā Rīgas pašvaldības pateicība tiks izteikta arī starptautisko sacensību vieglatlētikā „Rīgas kausi” direktorei Ievai Zundai.

Pasākumā naudas balvas pasniegs arī Rīgas labākajiem sportistiem un viņu treneriem, par izciliem sasniegumiem 2011. gadā. Labāko vidū tādi pazīstami sportisti kā smaiļotāji

Raksts ņemts no mājaslapas www.sports.riga.lv.

2012.gada 1.jūnijā jau otro reizi Rīgas centrā tika realizēts projekts “Rīgas Sporta Nakts”. Tas tika veidots ar ideju, lai pasākumā varētu piedalīties ik viens rīdzinieks vai mūsu galvaspilsētas viesis. Nakts kļuva par īstu sporta festivālu, kurā aktīvu dalību varēja ņemt dažāda vecuma apmeklētāji. Rīgas parkos valdīja sports un aktīva atpūta, kas tika veidots sadarbībā ar dažādām sporta organizācijām, klubiem, federācijām, kurām šī bija lieliska iespēja prezentēt sevi un savu pārstāvēto sporta veidu.

Par spīti sliktajiem laika apstākļiem „Rīgas sporta naktī” piedalījās arī Bērnu un jaunatnes sporta skola „Rīdzene”.

Vērmanes dārzā BJSS„Rīdzene” teltī varēja apskatīt, kā arī iemēģināt laivas un inventāru, bija iespēja iegūt bukletu, kā arī uzdot sev interesējošos jautājumus administrācijas darbiniekiem.

Savukārt, pilsētas kanālā bija lieliska iespēja noskatīties BJSS „Rīdzene” audzēkņu paraugdemonstrējumus un speciālistu klātbūtnē pašiem izjust kā laivā jūtas īsts airēšanas slalomists.

Neskatoties uz sliktajiem laika apstākļiem, BJSS „Rīdzene” izsaka lielu pateicību šī projekta organizatoriem, kā arī šī pasākuma atbalstītājiem, par doto iespēju radīt priekšstatu un sniegt nepieciešamo informāciju iedzīvotājiem par iespējām Bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”.

Paldies talciniekiem!

 

Lielās Talkas dienā 21. aprīlī piedalījās arī BJSS "Rīdzene", kur Lucavsalas airēšanas bāzē un tās teritorijā tīrību vēlējās ieviest 54 talcinieki. Dalībnieku vidū bija sporta skolas darbinieki, smaiļošanas un kanoe, airēšanas slaloma nodaļu audzēkņi un viņu vecāki. Kopīgiem spēkiem talkā tika savākti 300 atkritumu maisi Mazās Daugavas krastā no Salu tilta līdz pat Kazas sēklim, lai Daugavas ūdeņu apkārtne būtu sakopta, un treniņu process airēšanas bāzē būtu patīkamāks.

 

 

Talkas gaitā tika savākti sadzīves atkritumi, bērnu rotaļlietas, elektroierīces, vairākas vannas, izlietnes, mašīnu detaļas, apavi, apģērbi, kā arī atrastas16 automašīnu riepas.


BJSS „Rīdzene” administrācija vēlas pateikties treneriem, sporta skolas darbiniekiem, audzēkņiem un viņu ģimenēm par darbu, kas tika ieguldīts Lucavsalas sakopšanai.

Pārējās bildes no talkas dienas var ieskatīties šajā saitē - http://failiem.lv/u/uiaqeju

 

Lielā talka Lucavsalā

 

Mēs piedāvājam:

 

- Maisus atkritumu savākšanai;

- Mūziku raitākai teritorijas sakopšanai;

- Desu cepšanu;

- Garantētu siltu tēju;

- Smaidošākajiem un aktīvākajiem talciniekiem saldās balvas!

P.S. Talcinieki, neaizmirstiet cimdus, siltu apģērbu un labu noskaņojumu! Droši varat saukt talkā arī radus un draugus!

Atbalstītāji