Rīdzene
Rīdzene
Bērnu un jaunatnes sporta skola

BJSS Rīdzene

Treneri un olimpieši izglītojas un papildina zināšanas

Zinību mēneša noskaņās piedāvājam nelielu vērtējumu par paveikto treneru un Olimpiešu tālākizglītības jomā. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) aktīvi iesaistās Starptautiskās Olimpiskās komitejas un Olimpiskās solidaritātes piedāvātajos izglītības projektos.

Pateicoties mūsu treneru un federāciju interesei, atsaucībai un sadarbībai, Latvija regulāri ir pārstavēta Starptautiskajā tālākizglītības programmā treneriem ICECP (The International Coaching Enrichment Certificate Program).

ICECP programmu izveidojusi Delaveras universitāte sadarbībā ar ASV Olimpisko komiteju un Olimpisko solidaritāti. Tajā izglītojas treneri no visas pasaules. Katru gadu ICECP programmā tiek uzņemti ne vairāk kā 38 kandidāti, pie tam tikai pa vienam no vienas Olimpiskās komitejas.

Jau pavisam droši varam apgalvot, ka Latviju šajā programmā atpazīst, savukārt Latvijā šai programmai reklāma vairs nav vajadzīga.  Esam pagaidām vienīgie no Baltijas un vieni no retajām Eiropas valstīm, kas šajā programmā piedalās.

Šodien apsveicam Staņislavu JUDKINU, modernās pieccīņas treneri, kurš šā gada pavasarī Lozannā saņēma Delaveras universitātes un ASV Olimpiskās komitejas sertifikātu kā ICECP programmas absolvents. Staņislavs programmas laikā izstrādāja un aizstāvēja individuālo projektu par tēmu: “Latvijas modernās pieccīņas attīstības programma - no jaunatnes līdz senioru līmenim”.

Staņislavs ir jau piektais ICECP programmas absolvents no Latvijas. Viņš beidzis LSPA (2010) un ieguvis maģistra grādu biznesa administrācijā RISEBA (2014).

Šodien apsveicam arī Andreju OSTROVSKI, jaunatnes treneri peldēšanā, kurš jau 17.septembrī dodas uz Delaveru, lai uzsāktu mācības ICECP programmā 2016./2017.mācību gadā - jau kā sestais LOK kandidāts, kam piešķirta Olimpiskās solidaritātes stipendija. Andrejs OSTROVSKIS gatavo jaunos peldētājus BJSS “Rīdzene”, Rīgas 95.vidusskolā un peldēšanas klubā “Ķīpsala”. Viņam ir LSPA bakalaura un maģistra grāds.

Kopš ICECP  izveidošanas 2010.gadā, mūsu treneri tajā piedalījušies regulāri.

Pirmo šīs programmas mācību gadu 2009.gadā ar izcilību pabeidza Ivo LAKUČS (BMX). Tikpat sekmīgi programmu pabeidza arī Inguna MINUSA (pludmales volejbols) 2011.gadā, Einars PIMENOVS (džudo) 2014.gadā un Andris EIKENS (desmitcīņa) 2015.gadā. Tagad šo sarakstu jau papildina arī Staņislavs JUDKINS un Andrejs OSTROVSKIS.  Bez tam jāpiemin vēl viens treneris Dinārs DORŠS (kalnu slēpošana), kuram ICECP programmas vietā (tā kā programmā diemžēl nav ietverti ziemas sporta veidi) tika piedāvātas prakses iespējas - līdzdarboties ASV slēpošanas un skiborda komandas treniņu nometnē un Pasaules Kausa sacensībās 2011.gada oktobrī Austrijā. Arī šo projektu pilnībā nodrošināja ASV Olimpiskās komiteja sadarbībā ar Olimpisko solidaritāti.

ICECP programmas laikā treneri mācās Delaveras universitātē un ASV Olimpiskajā treniņu centrā KoloradoSprigsā. Notiek lekcijas, prezentācijas, treniņu procesa vērošana un individuālā projekta darba plānošana. Noslēguma sesija notiek Lozannā, SOK mītnes vietā, kur treneri aizstāv individuālos projektus.

Vienam sportistam mācības, kopā ar ceļa un uzturēšanas izdevumiem, izmaksā apmēram 11 tūkstošus USD. To  sedz Olimpiskās solidaritātes un ASV Olimpiskās komitejas piešķirtā stipendija.

Šodien sveicam arī mūsu Olimpieti, biatlonisti Gerdu KRŪMIŅU, kas ir atkal mājās pēc viena gada mācībām Dienvidkorejā.

Latvija bija vienīgā no Eiropas kontinenta, kas iesaistījās pavisam jaunā Starptautskā sporta vadības programmā - iSR Akadēmijā. ISR Akadēmija (international Sport Relations Academy) izveidota 2015.gada 2.janvārī pēc Starptautiskā Sporta sadarbības fonda (ISRF) un Nacionālo Olimpisko komiteju asociācijas (ANOC) iniciatīvas.

ISR Akadēmijas mērķis ir dot iespēju bijušajiem Olimpiešiem paplašināt pamatzināšanas un prasmes, kā arī iepazīt starptautiskos sporta un biznesa vadības principus turpmākas karjeras veidošanai.

Gerda bija vienīgā no mūsu Olimpiešiem, kas pieņēma šo izaicinājumu un atsaucās LOK aicinājumam pieteikties mācībām.

iSR Akadēmija nodrošināja viņai pilnībā apmaksātu mācību programmu viena gada garumā - no 2015.gada 1.jūnijā līdz 2016.gada 27.maijam.

Mācības notika Incheon Global Campus, Dienvidkorejas rietumos, savukārt prakses vieta Gerdai bija Dienvidkorejas Olimpiskās komitejas Servisa plānošanas nodaļā Phjončhanā, kas ir atbildīga par sadarbību starp NOK un Phjončhanas spēļu orgkomiteju.

Studiju programmā tika apgūtas tādas tēmas kā angļu valodas un datorprasmju pilnveidošana; starptautiskā sporta menedžments un likumdošana, starptautisku sporta pasākumu organizēšana; sporta marketings un komunikācija sportā; sporta politika un sporta industrija.

Mūsu treneru un sportistu izglītība ir ieguvums ne tikai viņu pašu profesionālajā un personiskajā izaugsmē, bet arī pienesums Latvijas sporta nākotnei, kuras labā viņi turpinās strādāt.

Izmantots raksts - www.olimpiade.lv

Bērnu un jauniešu svētki „Nāc un piedalies”

3.septembrī  Rīgā, Vērmanes dārzā, no plkst. 12:00 līdz 17:00 norisinājās bērnu un jauniešu svētki “Nāc un piedalies”, ko organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Rīgas pašvaldības iestādēm ar iespēju jauniešiem izvēlēties sev piemērotāko un saistošāko interešu vai sporta izglītības programmu.

Šajā pasākumā piedalījās  arī Rīgas domes Labklājības departaments ar vides spēli “Rinko”. Tā ir  spēle, kuru visinteresantāk spēlēt kopā ar kādu draugu vai ģimenes locekli. Šī spēle interaktīvā veidā palīdz iegūt informāciju par dažādām veselību un drošību veicinošām tēmām, vienlaikus uzlabojot savstarpējās komunikācijas prasmes.

Lielākā daļa iestāžu, kas piedāvā interešu izglītību, demonstrēja savas spējas un atzīmēja potenciālos audzēkņus. Šogad svētku programmā piedalījās bērnu un jauniešu centri "Rīgas Skolēnu pils"; "Altona", "Zolitūde", "Kurzeme", "Laimīte", "Bolderāja", "IK Auseklis", "Daugmale", "Mīlgrāvis", bērnu un jauniešu vides izglītības centrs "Rīgas Dabaszinību skola", tehniskās jaunrades nams "Annas 2", Rīgas Volejbola skola, Rīgas Centrālā bibliotēka, Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skola, bērnu un jaunatnes sporta skola "Rīdzene", Rīgas Vingrošanas skola, Hokeja skola "Rīga", Andžeja Grauda bungu skola, biedrība "Capoeira-Baltic", SIA "Laboratorium", Jaunsardzes un informācijas centrs, Jauno inženieru akadēmija Vērmanes parka teritorijā piedāvāja radošās darbnīcas, sporta aktivitātes, viktorīnas.

Koncertu un priekšnesumus uz skatuves sniedza kultūras un mākslas centrs "Ritums", bērnu un jauniešu centri "Altona", "Zolitūde", "Kurzeme", "Laimīte", "IK Auseklis", "Bolderāja", "Daugmale", "Mīlgrāvis", Rīgas Vingrošanas skola, Andžeja Grauda bungu skola, biedrība "Capoeira-Baltic" un bērnu un jauniešu centra "Rīgas Skolēnu pils" teātra studijas "Zīļuks" audzēkņi.

Sporta skolas „Rīdzene” airēšanas slaloma treneri Aivars Misiņš un Santa Krauja un esošie sporta skolas audzēkņi aicināja svētku apmeklētājus iepazīt un līdzdarboties ar airēšanas slaloma aktivitātēm uz ūdens. Pasākuma laikā, ļaujot iesēsties laivā un izmēģināt sevi kā pilnvērtīgu krāču pārvaldnieku, kā arī atbildēt uz interesējušiem jautājumiem.

Izsakām pateicību treneriem, audzēkņiem un vecākiem par iespēju pārbaudīt savas spējas airēšanas slalomā!

Uz tikšanos treniņa nodarbībās airēšanas bāzē Lucavsalā!

Audzēkņi veiksmīgi nokārto iestājeksāmenus LSPA

213 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) reflektanti - 140 puiši un 73 meitenes, jūlija beigās nokārtojuši iestājeksāmenu fiziskajā sagatavotībā, lai uzsāktu klātienes studijas profesionālā bakalaura programmā „Sporta zinātne”. Jaunieši atzina, ka divu dienu eksāmens nebija viegls — fiziskie pārbaudījumi kopsolī ar lielo konkurenci uz 80 budžeta vietām sagādājuši stresa stāvoklī, kam sekojušas ļoti pozitīvas emocijas par paveikto.

Arī iestājeksāmena darbā iesaistītie LSPA docētāji atzīst, ka topošie studenti fiziskajiem pārbaudījumiem piegāja atbildīgi. Daļa no reflektantiem bija fiziski labi sagatavojušies iestājeksāmenam, bet, kā visās jomās, bija arī tādi studētgribētāji, kuriem praktiskajās sporta nodarbībās būs nopietni jāstrādā.

LSPA iestājpārbaudījumā šogad vislabāk veicās Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlētei Lindai Puriņai, kura kopvērtējumā ieguva vislielāko punktu skaitu starp eksāmena kārtotājām – 607 punktus no 700 iespējamajiem, bet BJSS “Rīdzene” peldētājs Artjoms Šimanausks no Olaines, kopvērtējumā savāca 532 punktus, kas ir labākais rādītājs puišu konkurencē.

Visiem studētgribētājiem divu dienu laikā vajadzēja izpildīt septiņus fiziskās sagatavotības kontroles testus, atbilstoši LSPA izstrādātajiem vērtēšanas kritērijiem.

Gan puišiem, gan meitenēm bija jāveic lokanības pārbaude, tāllēkšana no vietas, 20 metru skrējiens un atspoles skrējiens, kā arī jāizpilda vēdera preses vingrinājums. Paralēli jau minētajiem fiziskās pārbaudes testiem, meitenēm bija jānoskrien arī 2 kilometru kross un jāveic roku saliekšana – iztaisnošana balstā guļus, savukārt puišiem nācās skriet 3 kilometru krosa distanci un spēka izturības pārbaudē pievilkties pie stieņa.

Fakti par fiziskās sagatavotības iestājeksāmenu:

Nr.

Vingrinājums

Sievietes

Vīrieši

1.

Pievilkšanās kārienā pie stieņa (pievilkšanās)

-

Labākais rezultāts: 32 x Vidējais rādītājs: 14 x

2.

Roku saliekšana un iztaisnošana balstā guļus, rokas uz vingrošanas sola

Labākais rezultāts – 54 x
Vidējais rādītājs – 32 x

-

3.

Tāllēkšana no vietas

Labākais rezultāts – 2,36m
Vidējais rādītājs – 1,87m

Labākais rezultāts – 2,92m
Vidējais rādītājs – 2,78m

4.

Skrējiens - 20 metri no starta gaitā.

Labākais rezultāts – 2,44s
Vidējais rādītājs – 3,04s

Labākais rezultāts – 2,14s
Vidējais rādītājs – 2,78s

5.

“Atspoles skrējiens” 10 x 6 metri

Labākais rezultāts – 15,8s
Vidējais rādītājs – 18,38s

Labākais rezultāts – 14,00s
Vidējais rādītājs – 15,10s

6.

Ķermeņa augšdaļas pacelšana un nolaišana, guļot uz muguras (1,5 min) (vēderprese)

Labākais rezultāts – 88x
Vidējais rādītājs – 59x

Labākais rezultāts – 93x
Vidējais rādītājs – 74x

7.

Kross šķēršļotā apvidū 2000 m

Labākais rezultāts –7.41min
Vidējais rādītājs – 10.42min

-

8.

Kross šķēršļotā apvidū 3000 m

-

Labākais rezultāts – 9.41min
Vidējais rādītājs – 13.00min

Izmantots raksts www.lspa.lv

Rīgas pašvaldība uzvar Latvijas IV Olimpiādē

No 1. līdz 3.jūlijam Valmierā norisinājās Latvijas IV Olimpiāde, kurā kopumā piedalījās 4724 dalībnieki, pārstāvot 94 pašvaldības.

Latvijas IV Olimpiādes programmā bija iekļauti 26 Olimpiskie sporta veidi, no tiem Valmierā notika badmintons, basketbols, bokss, futbols, handbols, šosejas riteņbraukšana, svarcelšana, triatlons, vieglatlētika, volejbols, pludmales volejbols un airēšanas slaloms. Tāpat Valmierā notika Olimpiādē iekļautais neolimpiskais sporta veids – orientēšanās – un paraugdemonstrējumi šahā.

Atsevišķi sporta veidi tika organizēti Olimpiādes rīkotāj pilsētas – Valmieras – sadarbības pašvaldībās. Cēsīs norisinājās cīņa, džudo, loka šaušana, paukošana, MTB riteņbraukšana, taekvondo, teniss, kā arī neolimpiskais sporta veids – florbols. Jūrmalā norisinājās airēšana, kas tika organizēta Lielupē, bet Burtnieku novadā notika burāšanas, golfa, BMX riteņbraukšanas un stenda šaušanas sacensības. Kocēnu novadā ikviens varēja vērot jātnieku sporta sacensības, bet Rūjienā – regbiju. Smaiļošana un kanoe notika Limbažos, savukārt galda tenisa sacensības – Alojā. Rīgā norisinājās peldēšana un vingrošanas disciplīnas, sporta centrā “Kleisti” notika sacensības jātnieku sportā. Valkā notika ložu šaušanas sacensības.

Latvijas IV Olimpiādes sauklis ir “Iedvesmo Latviju! Piedalies, uzvari!”, kas tika radīts ar mērķi vienot sportistus kopējiem sporta svētkiem, veicināt patriotismu, pārsteigt ar sportisko sniegumu, iedvesmot un motivēt citam citu, kā arī mudināt Latviju, tās iedzīvotājus justies lepniem par saviem sportistiem un viņu sasniegumiem.

Savukārt, Rīgas pašvaldības komanda Olimpiādē piedalījās ar saukli „Spēks ir Rīgā!”, piedaloties 524 sportistiem. Kopvērtējumā Rīgas pašvaldībai ir nepārspējami, izcīnot 174 medaļas – 66 zelta, 48 sudraba un 60 bronza, kur starp 94 pašvaldībām pārliecinoši izcīna 1.vietu komandu vērtējumā, atstājot aiz sevis 2.vietā Ventspils komandu ar izcīnītajām 70 medaļām, 3.vietā – Jūrmala ar 60 medaļām.

Olimpiskās vērtības popularizēja četri Latvijas IV Olimpiādes vēstneši: valmierietis, vienīgais divkārtējais Olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs, cīkstone Anastasija Grigorjeva, šķēpmetēja Sinta Ozoliņa un svarcēlājs Artūrs Plēsnieks. Vēstneši katrs pārstāv savu novadu, tādējādi simboliski apliecinot Latvijas vienotību, spēju satikties Valmierā, pulcināt labākos Latvijas sportistus un līdzjutējus.

Rīgas pilsētu pārstāvēja arī mūsu skolas ūdens sporta veidu nodaļas 51 sportists un 8 treneri, izcīnot 34 godalgotās vietas.

Peldēšanā Rīgas komandu pārstāv 16 sporta skolas audzēkņi, jāpiebilst, ka sacensības norisinājās Rīgā un īsi pēc 92.Latvijas čempionāta. Rīgai peldētāji izcīna 26 medaļas. Pirmajā dienā jaunieši izcīna trīs 1.vietas, četras 2.vietas un sešas 3.vietas, savukārt otrajā – divas 1.vietas, piecas 2.vietas un sešas 3.vietas.. Alise Vējone izcīnījusi 3.vietas 100m un 200m brasā. Daniila Bobrova kontā piecas medaļas - 1.vieta 200m brasā, 2.vietas – 100m brasā, komandu stafetēs 4x100m brīvajā stilā, 4x100m kombinētajā stafetē un 3.vieta 400m kompleksā. Darja Gorbača – 2.vieta 100m uz muguras, komandu peldējumā 1.vieta 4x100m kombinētajā stafetē, 2.vieta 4x100m brīva stila stafetē un 3.vieta 200m uz muguras. Renārs Bundzis – 3.vietas 100m un 200m uz muguras un 2.vieta 4x100m kombinētajā stafetē. Kristiāna Maskava – 1.vieta 4x100m kombinētajā stafetē un 2.vieta 4x100m brīvā stila stafetē. Fjodors Mjasojedovs – 2.vietas komandu stafetēs 4x100m brīvajā stilā un 4x100m kombinētajā stafetē. Dana Kolidzeja – 2.vietas 100m un 200m brasā, 1.vieta 4x100m kombinētajā stafetē, 2.vieta – 4x100m brīvajā stilā. Renāte Vulfa – 1.vietas 100m un 200m tauriņstilā, 1.vieta 4x100m kombinētajā stafetē un 2.vieta 4x100m brīvā stila stafetē. Uldis Tazāns – 3.vieta 200m brasā. Andrejs Rožalovskis – 2.vieta 4x100m brīvā stila stafetē.

Vindsērfingā Rīgas komandas pārstāvis bija mūsu skolas treneris Arnis Krauklis, kurš Rīgas komandas sastāvā iekļāva arī labākos 5 sporta skolas sportistus. Namejs Dreimanis Techno 293 klasē izcīna zelta medaļu Rīgas pilsētai.

Sporta treneris Aivars Misiņš ved Rīgas komandu airēšanas slalomā, iekļaujot sastāvā 8 sporta skolas audzēkņus, kā arī sporta skolas absolventus. Jāpiebilst, ka šī ir pirmā Olimpiāde, kurā airēšanas slaloms tiek iekļauts olimpisko sporta veidu sarakstā. Pateicoties neatlaidīgumam, uzņēmībai un apņēmībai, sacensību galvenais tiesnesis Aivars Misiņš ir izcili sagatavojies un noorganizējis sacensības augstā līmenī, ko ir novērtējuši arī Latvijas IV  Olimpiādes organizētāji. Rīgas komandai airēšanas slaloma audzēkņi ir atnesuši divas zelta medaļas, ko ir izcīnījusi Juta Murziņa gan K-1, gan C-1 laivu klasē. Savukārt, bijusī audzēkne un sporta skolas trenere Santa Krauja izcīna sudraba medaļu C-1 laivu klasē.

Smaiļošanā un kanoe, startējot 23 sportistu sastāvā, šoreiz par godalgotajām vietām Rīgas komandai parūpējās dāmas, viņu īpašumā ir izcīnītas 1 zelta, 2 sudraba un  2 bronzas medaļas. Pirmajā dienā lielisku startu ir parūpējušās Rīgas meiteņu komanda K-4 laivu klasē, kur cīnoties 500m garajā distancē ar Jelgavas komandu izcīna zelta medaļu, apsteidzot par 1,47 sekundēm. Rīgas meiteņu zelta kvartets – Madara Aldiņa, Laura Skukauska, Līva Parfenkova, Amanda Opolā. Sacensību otrajā dienā tika dots starts 200m īsajā distancē, kur fināla braucienā 2.vietu izcīna Madara Aldiņa. Trešajā dienā starts tika dots 500m garajās distancēs, kur komandu braucienā K-2 laivu klasē 2.vieta (Madara Aldiņa, Līva Parfenkova) un 3.vieta (Laura Skukauska, Amanda Opolā) ir izcīnīta Rīgas pilsētai. Individuālos braucienos K-1 laivu klasē 2.vieta Madarai Aldiņai un 3.vieta Laurai Skukauskai. Jāpiebilst, ka cienījamu konkurenci Latvijas IV Olimpiādē uzrāda bijusī sporta skolas audzēkne un trenere Lāsma Liepa, kura pārstāvot Turciju nesen kā notikušajā Eiropas čempionātā Maskavā ir izcīnījusi zelta medaļu un pērn ir kvalificējusies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Liels paldies sportistiem, treneriem un Rīgas domes atbalstītājiem par vienotu un saliedētu komandu un par iegūto sporta svētku sajūtu Latvijas IV Olimpiādē!

 

Saistīts raksts - Latvijas IV Olimpiāde , Rīga Latvijas Olimpiādē

Paziņojums par iepirkuma rezultātiem

BJSS „Rīdzene” iepirkumu komisija pieņēmusi lēmumu par iepirkuma „Mikroautobusa noma BJSS "Rīdzene" audzēkņu un laivu pārvadāšanai” (id. Nr. BJSS „Rīdzene” 2016/4) rezultātiem un noteikusi iepirkuma uzvarētāju - SIA „OM Design”.

Pamatojums: BJSS „Rīdzene” 27.05.2016. iepirkumu komisijas lēmums (sēdes protokols Nr.SPSR-16-27-pro).

Iepirkuma kontaktpersona – A.Aglenieks, tel. 29461790.

5 lapa no 11

Atbalstītāji