Rīdzene
Rīdzene
Bērnu un jaunatnes sporta skola

BJSS Rīdzene

Rīgas skolēni uzvar Latvijas Jaunatnes olimpiādē

5. jūlijā Cēsīs noslēdzās Latvijas Jaunatnes Olimpiāde, kurā piedalījās 2637 sportisti no 83 pašvaldībām.

Kopvērtējumā līderos ar 167 medaļām (72 zelta, 44 sudraba un 51 bronzas) ir Rīgas pilsētas jaunie sportisti.

Trīs dienas, no 3. līdz 5. jūlijam, Latvijas labākie jaunie sportisti Latvijas Jaunatnes olimpiādē cīnījās par 236 medaļu komplektiem 26 olimpiskajos sporta veidos – riteņbraukšanā, triatlonā, badmintonā, basketbolā, galda tenisā, boksā, futbolā, vieglatlētikā, vingrošanā, regbijā, jātnieku sportā, handbolā, džudo, svarcelšanā, šaušanā, taekvondo, loka šaušanā, smaiļošanā un kanoe, airēšanā, burāšanā, cīņā, paukošanā, peldēšanā, tenisā, volejbolā un golfā.

430 Rīdzinieki sacentās par uzvaru 23 no olimpiādē pārstāvētiem 26 sporta veidiem. No rīdzinieku puses plaši tika pārstāvēta vieglatlētika un sporta spēles – basketbols, volejbols, regbijs un futbols. 

Galvaspilsēta bija pieteikusi dalību šādos sporta veidos - airēšanā, badmintonā, basketbolā, boksā, burāšanā, cīņas sportā, džudo, futbolā, galda tenisā, golfā, jātnieku sportā, loka šaušanā, paukošanā, peldēšanā, regbijā, riteņbraukšanā, BMX, smaiļošanā un kanoe, šaušanā, taekvondo, triatlonā, vieglatlētikā, mākslas un sporta vingrošanā, volejbolā un pludmales volejbolā. Rīdzinieki priekšsacīkstēs bija izcīnījuši tiesības piedalīties arī florbola sacensībās, kas risinājās Olimpiādes laikā.

Sporta skolas „Rīdzene” audzēkņi, pārstāvot Rīgas komandu, piedalījās četros sporta veidos - burāšanā, peldēšanā, smaiļošanā un kanoe un sporta vingrošanā, izcīnot 41 dažāda kaluma medaļu.

Latvijas Jaunatnes olimpiādes sacensības burāšanā notika 3.-5.jūlijā, Burtnieku ezerā Burtnieku novadā. Mūsu sporta skolas audzēkņi Namejs Dreimanis pārstāvot Rīgas pilsētu izcīnīja zelta medaļu un Kristaps Jānis Dzirnieks bronzas godalgu.

Sacensības sporta vingrošanā norisinājās 3.-4. jūlijā Rīgā. Rīgas pilsētu pārstāv sporta skolas audzēkņi Elina Vihrova un Ņikita Šavels. Elina Latvijas Jaunatnes olimpiādes sacensībās izcīnīja 5 zelta medaļas – daudzcīņā un finālsacensībās – atbalsta lēcienā, vingrojumā uz baļķa, līdztekās un brīvajās kustībās. Ņikita izcīna 6 dažāda kaluma medaļas - 2.vieta daudzcīņā, 1.vieta brīvajās kustībās, 3.vieta vingrojumā uz zirga, 3.vieta vingrojumā apļi, 2.vieta atbalsta lēcienā, 1.vieta vingrojumā uz stieņa.

Peldēšanas sacensības norisinājās Valmierā, kur Rīgas sastāvā piedalījās 13 sporta skolas peldētāji, divās dienās izcīnot kopumā 24 dažāda kaluma medaļas.

3.jūlijā

50m brīvais stils meitenes

1.vieta -  Kristiāna  Maskava, 28.52

2.vieta  - Lija Francuka, 28.94

100m brass meitenes

1.vieta -  Marija Goberga, 1:17,12

200m brīvais stils meitenes

1.vieta -  Kristiāna  Maskava, 2:16.81

2.vieta  - Lija Francuka, 2:20,12

100m uz muguras meitenes

2.vieta -  Ruta Kozlovska, 1:09,86

200m komplekss meitenes

1.vieta Marija Goberga, 2:30.61

100m uz muguras zēni

2.vieta -  Kārlis Ketners, 1:00,83

4x50m stafete brīvais stils meitenes

1.vieta – Ruta Kozlovska, Lija Francuka, V.Graceva, Jekaterina Troca

4x50m stafete brīvais stils zēni

2.vieta – Ralfs Matisons, Artūrs Līcītis, Oļegs Novikovs, Klimentijs Didiks

4x50m komplekss jauktā

2.vieta – Ralfs Matisons, Marija Goberga, Kārlis Ketners, Kristiāna Maskava

4.jūlijā

100m brīvais stils meitenes

1.vieta -  Kristiāna  Maskava, 1:1,17

2.vieta  - Marija Goberga, 1:1,56

200m uz muguras meitenes

2.vieta -  Ruta Kozlovska, 2:35,27

200m uz muguras zēni

2.vieta -  Kārlis Ketners, 2:11,66

100m tauriņstils meitenes

1.vieta – Jekaterina Troca, 1:09,68

2.vieta – Dajana Vasiļjeva, 1:14,67

200m brass zēni

1.vieta – Marija Goberga, 2:48,89

400m brīvais stils meitenes

1.vieta -  Kristiāna  Maskava, 4:50,78

2.vieta  - Lija Francuka, 4:51,71

400m brīvais stils zēni

1.vieta -  Elvis Ozoliņš, 4:25,28

4x50m komplekss meitenes

2.vieta  - Viktorija Graceva, Arina Sisojeva, Lija Francuka, Jekaterina Troca

4x50m komplekss zēni

1.vieta – Kārlis Ketners, Oļega Novikovs, Nikita Andrejevs, Ralfs Matisons

4x50m brīvais stils jauktā

1.vieta – Ralfs Matisons, Marija Goberga, Oļegs Novikovs, Kristiāna Maskava

Smaiļošana un kanoe sacensības norisinājās no 3.-5.jūlijam Limbažos. Rīgas sastāvā tika iekļauti 22 sporta skolas smaiļošanas un kanoe nodaļas audzēkņi.

K-4 1000m jaunieši

2.vieta – Santis Pupuriņš, Artūrs Kleins, Mārtiņš Gvazdžiausks, Kristaps Laube

K-4 500m jaunietes

2.vieta – Līva Prafenkova, Amanda Opalā, Eva Altrofa, Justīne Andersone

K-2 200m jaunieši

3.vieta – Artūrs Kleins, Dāvis Pupuriņš

K-1 200m jaunietes

3.vieta - Amanda Opalā

Medaļu kopvērtējumā līdera pozīcijas saglabāja Rīga, otrajā vietā ierindojās Daugavpils komanda (29 zelta, 31 sudraba un 28 bronzas medaļas), bet trešo vietu ieņēma Jūrmalas jaunie sportisti (15 zelta, 16 sudraba un 15 bronzas medaļas). Ceturtā vieta kopvērtējumā ar 49 izcīnītām medaļām ir Liepājai, piektā – Jelgavai (42 medaļas), bet sestā – Ventspilij (25 medaļas). Mājinieki – Valmieras sportistu komanda ar 20 medaļām (6 zelta, 6 sudraba un 8 bronzas) ierindojās 8. vietā

Olimpiādes noslēguma ceremonijā Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis atzina, ka sacensības tika organizētas augstākajā līmenī un pateicās olimpiādes organizatoriem un atbalstītājiem. „Jaunajiem sportistiem novēlu sekmīgus startus sacensībās arī turpmāk, kā arī veiksmīgi iekļauties pieaugušo komandās. Paldies treneriem un ģimenēm par atbalstu sportistiem!” sacīja Aldons Vrubļevskis. Savukārt Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks pauda gandarījumu par labo sadarbību ar visām olimpiādes organizēšanā iesaistītajām pašvaldībām, īpaši ar Cēsu novada pašvaldību, un apliecināja gatavību nākamajā gadā Valmierā Latvijas IV Olimpiādē uzņemt Latvijas labākos sportistus.

Latvijas Jaunatnes olimpiādi organizēja Latvijas Olimpiskā komiteja, Valmieras pilsētas pašvaldība, Cēsu novada pašvaldība sadarbībā ar Burtnieku novada, Kocēnu novada, Limbažu novada, Valkas novada pašvaldībām un Jūrmalas pilsētu, kā arī Rīgas pilsētu un Līgatnes novada pašvaldību. Olimpiādes norisi finansiāli atbalstīja Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija. Olimpiādes atbalstītāji ir SIA „Latvijas Mobilais telefons”, AS „Latvijas Valsts meži”, AS „Swedbank”, AS „Latvijas Gāze”, VAS „Latvijas dzelzceļš”, SIA „Moller Auto Krasta” un SIA „JCDecaux Latvija”. Informatīvi atbalsta: portāls „Delfi”, laikraksts „Druva”, žurnāls „Sports”, portāls „Valmieras Ziņas” un Latvijas Radio 5. Sportistus veldzē dabīgais minerālūdens no Gaujas Nacionālā parka „VENDEN”.

Sveicam sportistus un viņu trenerus ar veiksmīgu dalību Latvijas Jaunatnes olimpiādē!

Paldies sacensību organizētājiem, atbalstītājiem, Rīgas pašvaldībai par doto iespēju pārstāvēt galvaspilsētu Latvijas Jaunatnes olimpiādē!

 

Esam gandarīti par paveikto un piedzīvoto!

Saistīti raksti - Latvijas Olimpiskā komiteja, Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Pirmo reizi vēsturē no 12.-28.jūnijam Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku norisinājās 1.Eiropas spēles

Eiropas spēles tika izveidotas 2012. gada 8. decembrī Romā, pēc ģenerālās asamblejas Eiropas komitejas iniciatīvas un atbalsta. Par atbalstu šāda sporta foruma izveidošanai lēma Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā esošo Eiropas kontinenta Nacionālās Olimpiskās komitejas. Pirmo spēļu rīkošanas tiesības tika piešķirtas strauji augošajās Azerbaidžānas galvaspilsētai Bakū.

Gluži kā olimpiskās, arī Eiropas spēles sākās ar krāšņu atklāšanas ceremoniju. Pati ceremonija allaž ir kā liels šovs ar dažādu skatuves mākslinieku uzstāšanos, protams, arī pašu sportistu gājienu. Pati programma gan ir neparastāka nekā olimpiskajās spēlēs — salīdzinoši ir daudzi jauni sporta veidi, toties praktiski nav tradicionālo komandu sporta spēļu. Eiropas spēlēs piedalījās vairāk nekā seši tūkstoši atlētu no 50 valstīm, sacensības notika 20 sporta veidos, no kuriem 16 Olimpiskie un 4 neolimpiskie sporta veidi, un tika sadalīti 253 medaļu komplekti. Savukārt, deviņos sporta veidu sacensībās tika organizētas ar iespējām krāt kvalifikācijas punktus un kvalificēties Riodežaneiro vasaras Olimpiskajām spēlēm 2016.gadā: loka šaušanā, vieglatlētikā, pludmales volejbolā, riteņbraukšanā, šaušanā, peldēšanā, galda tenisā, taekvondo un triatlonā. Tikmēr džudo un cīņā šajās sacensībās vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāti, bet Eiropas spēlēs nav iekļauts teniss. Tāpat spēļu programmā nav arī tādu olimpisko sporta veidu kā burāšana, airēšana un modernā pieccīņa. Basketbola vietā ir strītbola sacensības, kā arī nav klasiskā futbola, bet ir pludmales futbols. Savukārt no neolimpiskajiem sporta veidiem programmā iekļuvuši karatē un sambo.

Pirmajās Eiropas spēlēs, kas noslēdzās 28.jūnijā Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku, visvairāk medaļu izcīnīja Krievijas sportisti, bet Latvijas komanda neoficiālajā valstu rangā ar divām godalgām ieņēma 31.vietu, liecina rīkotāju informācija.

Latvijai zelta medaļu ieguva pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, bet bronzas godalgu izcīnīja cīkstone Anastasija Grigorjeva.

Krievijas sportisti kopumā izcīnīja 164 medaļas - 79 zelta, 40 sudraba un 45 bronzas. Krievijai zelta godalgu bija vairāk nekā četrām tuvākajām sekotājām kopā.

Otro vietu ar 21 zelta godalgu ieņēma Azerbaidžāna. Mājinieki kopumā tika pie 56 godalgām - arī 15 sudraba un 20 bronzas. Lielbritānijai tika 18 zelta medaļas, Vācijai 16, Francijai 12, bet Baltkrievijai un Itālijai pa 10 zelta godalgām.

Kopumā pie godalgām tika 42 valstu sportisti. 24.vietā Lietuvieši, kuri izcīnīja septiņas medaļas  - divas zelta (kanoe airēšanā 200m distancē vīriešiem, peldēšanā 50m brasā vīriešiem), vienu sudraba (peldēšanā 100m brasā vīriešiem) un četras bronzas (sambo vīriešiem un sievietēm, badmintonā vīriešiem un pludmales volejbolā sievietēm), bet Igaunijas sportisti 33.vietā ar trīs izcīnītajām medaļām - vienas sudraba (paukošanā sievietēm) un divām bronzām (grieķu romiešu cīņā vīriešiem 130kg kategorijā, paukošanā sievietēm).

Latvijas komandā dalībai Eiropas spēlēs bija iekļauti 67 sportisti, kas startēja 17 sporta veidos. Mūsu kanoists Miķelis Ežmalis (BJSS "Rīdzene”) un smaiļotāja Madara Aldiņa (BJSS „Rīdzene”) startus airēšanas centrā Mingačaurā sāka 14.-16.jūnijā. Ar audzēkņiem kopā Baku ir viņu treneris Aigars Aglenieks. Peldētāji Daniils Bobrovs (BJSS „Rīdzene”) un Dana Kolidzeja (BJSS „Rīdzene”) startus sāk nedaudz vēlāk no 23.-27.jūnijam. Sportistu vidū ir arī mūsu skolas treneri sporta vingrotāji Vitālijs Kardašovs un Diāna Jerofejeva, kuri startēja no 14.-20.jūnijam.

Kanoists Miķelis Ežmalis C-1 laivu klasē 200m distancē, iekļūstot B finālā, izcīna 18.vietu. Smaiļotāja Madara Aldiņa K-1 laivu klasē 200m sprinta distancē ierindojās 24.vietā.

Kā zināms, ūdens sporta veidiem – peldēšanai, sinhronajai peldēšanai, daiļlēkšanai un ūdenspolo – Eiropas spēlēs ir vecuma ierobežojumi. Peldēšanā vīriešiem dalībnieku vecums nedrīkst pārsniegt 18 gadus, bet sacensībās sievietēm – 16 gadus.  Tādēļ peldēšanā Eiropas spēlēs nestartē kontinenta labākie peldētāji, bet gan junioru vecuma peldētāji.

Peldētājs Daniils Bobrovs ar jaunu Latvijas rekordu ieņēma 7.vietu 200m brasa peldējuma finālā, apsteidzot finālā grieķi K.Merecoliasu, pieveicot distanci 2 minūtēs un 14.29 sekundēs, labojot otrdien pusfināla paša uzstādīto iepriekšējo Latvijas rekordu. Daniils veiksmīgi pārvar divas kārtas – priekšsacīkstes un pusfinālu. Pirmajā kārtā priekšsacīkstēs Daniils kopumā uzrādīja 12.labāko rezultātu 33 dalībnieku konkurencē. Otrajā kārtā pusfinālā Bobrovs uzrādīja rezultātu 2:16.00s., kas arī bija astotais labākais. Ar šo rezultātu Bobrovs laboja V.Kalmikovam kopš 1998.gada marta piederošo Latvijas rekordu. 200m brasa distances uzvarētājs Antons Čupkovs no Krievijas ar rezultātu 2:10.85s., kam Bobrovs finālā piekāpās ar 3,44 sekundēm. 100m brasā Daniils izcīna 10.vietu ar rezultātu pusfināla peldējumā 1:03.22s.

Savukārt, Danai Kolidzejai pietrūka trīs sekundes simtdaļu, lai kvalificētos finālam 50m brasā. Ar rezultātu 32.45 sekundes ieņēma 10.vietu un 28.vieta 100m brasā ar 1:14.43s.

Sporta vingrotāja Diāna Jerofejeva individuālajā daudzcīņā kopsummā ierindojās 75.vietā, uzrādot 17.rezultātu atbalsta lēcienā, 68.rezultātu uz baļķa, 83.rezultātu līdztekās un 76.rezultātu brīvajās kustībās. Savukārt, sporta vingrotājs Vitālijs Kardašovs startē atsevišķās disciplīnās, kur uzrāda 68.vietu brīvajās kustībās, 64.rezultātu vingrojuma ar apļiem un 11.vietu atbalsta lēcienā.

Apsveicam visus 1.Eiropas spēļu dalībniekus, pārstāvjus un līdzjutējus ar veiksmīgiem, uzrādītajiem rezultātiem!

Otrās Eiropas spēlēs ir paredzēts Nīderlandē. Plānots, ka 2019.gadā to pieņems un apstiprinās, jo pagaidām nav zināms vai notiks, jo valsts jau ir atteikusies no saimniecības.

Izmantoti avoti - www.baku2015.com, www.olimpiade.lv


Paldies airēšanas bāzes talciniekiem!

Sestdien, 25.aprīlī, “Lielās Talkas” ietvaros, BJSS “Rīdzene administrācija un smaiļošanas un kanoe airēšanas nodaļa organizēja talku airēšanas bāzē Lucavsalā. Talkā tika aicināti ikviens iedzīvotājs, kam rūp ilgtspējīga valsts attīstība un iespējas dzīvot nepiesārņotā, skaistā vidē. Piedalījās 50 talcinieki, kuru vidū sporta skolas audzēkņi, treneri, vecāki un citi interesenti.

Talkas mērķis bija sakopt airēšanas bāzes apkārtni, Daugavas piekrasti, kā arī teritoriju pie iebraukšanas ceļa airēšanas bāzē. Pateicoties labajiem laika apstākļiem un kopīgam darbam tika savākti visi 50 maisi ar dažāda veida atkritumiem. Interesantākie atradumi: ledusskapis, vanniņas, matracis, apavi, sadzīves atkritumi.

Savukārt, BJSS „Rīdzene” administrācijas darbinieki parūpējās par siltu tēju, karstām desiņām un labu atmosfēru.

BJSS „Rīdzene” administrācija saka lielu paldies treneriem, sporta skolas darbiniekiem, audzēkņiem un viņu ģimenēm par darbu, kas tika ieguldīts Lucavsalas airēšanas bāzes apkārtnes sakopšanā.

Dzīvosim skaisti! Lai prieks pašam un pārējiem!

 

Apbalvoti Rīgas sporta laureāti 2014

Piektdien, 12. decembrī Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” tika sveikti Rīgas labākie sportisti un treneri. Par 2014. gada Rīgas labāko sportistu atzina peldētāju Jāni Šaltānu, bet par labāko sportisti – cīkstoni Lauru Skujiņu, savukārt par mūža ieguldījumu sportā šogad sumināja nopelniem bagāto, ilggadējo futbola treneri Jāni Skredeli.

Rīgas labākā paraolimpiskā sportiste ir paukotāja Poļina Rožkova. Nominācijā „Uzlecošā zvaigzne” laurus plūca tenisiste Jeļena Ostapenko, bet par labāko Rīgas treneri 2014. gadā atzīts brīvās cīņas treneris Visvaldis Freidenfelds. Nominācijā „Rīgas labākā ekipāža/ komanda” balvu saņēma modernās pieccīņas sportisti Jeļena Rubļevska un Pāvels Švecovs, bet par Rīgas labāko sporta spēļu komandu atzina „TTT Rīga”. Savukārt par Rīgas Gada notikums sportā pasludināja Eiropas kausa izcīņu Sprinta triatlonā.

Ik gadu pasākumu „Rīgas Sporta laureāts” organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, lai izvērtētu un apbalvotu labākos galvaspilsētas sportistus, trenerus, sporta darbiniekus par augstiem sasniegumiem un teicamiem rezultātiem sportā, kā arī par ieguldījumu sportiska dzīves veida popularizēšanā un veicināšanā.

Izmantots raksts - www.sports.riga.lv

Foto - www.delfi.lv

Video


Paziņojums par iepirkuma rezultātiem

BJSS „Rīdzene” iepirkumu komisija pieņēmusi lēmumu par iepirkuma „Sanitārā konteinera iegāde” (id. Nr. BJSS „Rīdzene” 2014/4) rezultātiem un noteikusi iepirkuma uzvarētāju - SIA „Prestol kompozits”.

Pamatojums: BJSS „Rīdzene” 27.11.2014. iepirkumu komisijas lēmums (sēdes protokols Nr.SPSR-14-18-pro).

Iepirkuma kontaktpersona – R. Pētersone, tel. 67298989.

7 lapa no 11

Atbalstītāji