Rīdzene
Bērnu un jaunatnes sporta skola

Airēšanas slaloms

Paralēlais slaloms Valmierā

Sestdien, 29.jūlijā pašā Valmieras pilsētas centrā, Dzirnavu ezeriņā jau otro gadu norisinājās paralēlā airēšanas slaloma sacensības "Valmiera viļņo". Sacensībās piedalījās sportisti no Latvijas, Igaunijas un Krievijas. Sacensību sākumā visi sportisti sacentās kvalifikācijas braucienos, lai noskaidrotu, kuri sacentīsies paralēlajā slalomā, kas bija arī šo sacensību interesantākā un aizraujošākā daļa, ne tikai pašiem sportistiem, bet arī līdzjutējiem un skatītājiem.

Ar augstiem rezultātiem šajās sacensībās startēja sporta skolas „Rīdzene” sportisti, kāpjot uz goda pjedestāla ne tikai vecuma grupu konkurencē, bet arī absolūtajā vērtējumā. Paralēlajā slalomā par sacensību čempioni C1 laivu klasē sievietēm kļuva Juta Murziņa, viņai arī 2.vieta K1 laivu klasē sievietēm. Savukārt Marta Zandere kļuva par čempioni K1 laivu klasē sievietēm un izcīnīja arī 3.vietu C1 laivu klasē. C1 laivu klasē vīriešiem 3.vietā ierindojās Gļebs Voroņko.

Ievērojams medaļu birums arī mūsu jaunajiem sportistiem dažādās vecuma grupās. C1 laivu klasē vīriešiem U18 vecuma grupā mūsu sportistiem sudraba un bronzas godalgas - otrajā vietā ierindojās Gļebs Voroņko, savukārt 3.vietā Stefans Romanoss. U16 vecuma grupā šajā laivu klasē uzvara Jānim Eduardam Dombrovskim, savukārt otrais Ričārds Milgrāvis. U12 vecuma grupā par čempionu kļuva Ervīns Riekstiņš. K1 laivu klasē sievietēm U16 vecuma grupā uzvara Martai Zanderei, savukārt 2.vietā Elīna Ļeščišina. C1 laivu klasē sievietēm U18 vecuma grupā Martai Zanderei vēl viena godalga - otrā vieta. K1 laivu klasē vīriešiem U16 vecuma grupā sudraba medaļa Jānim Eduardam Dombrovskim. U12 vecuma grupā 1.vietu izcīnīja Ervīns Riekstiņš, savukārt 2.vietā ierindojās Henrijs Žoržs Ozoliņš. U10 vecumā grupā 2.vietu izcīnīja Juris Ļeščišins.

Šobrīd sportisti gatavojas vēl divām nozīmīgām sacensībām – 5. augustā Alda Kļaviņa kauss un 6. augustā Jaunatnes čempionāts/Latvijas kausa 3. posms

Apsveicam sportistus ar iegūtajām godalgām!

Latvijas čempionāts airēšanas slalomā

Šajā nedēļas nogalē no 9.-11.jūnijam Valmierā norisinājās vienas no šīs sezonas nozīmīgākajām sacensībām Baltijas mērogā - Latvijas čempionāts airēšanas slalomā. Sacensībās piedalījās sportisti no 4 valstīm - Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ungārijas. Divu dienu garumā sportisti sacentās par čempionu tituliem kajaku un kanoe laivu klasēs sievietēm un vīriešiem, kā arī komandu konkurencē.
Šogad trīs no četriem individuālajiem čempionu tituliem nonāca latviešu rokās, taču viens aizceļoja uz Lietuvu. Savukārt komandu konkurencē uz goda pjedestāla pakāpieniem kāpa Latvijas, Lietuvas un arī Igaunijas sportisti. Vairākas Latvijas čempionāta medaļas gan individuālajos braucienos, gan arī komandu konkurencē ieguva arī sporta skolas „Rīdzene” sportisti.
C1 laivu klasē sievietēm par šī gada Latvijas čempioni kļuva Juta Murziņa un viņai arī otrā vieta K1 laivu klasē sievietēm. Savukārt 2.vietā C1 laivu klasē sievietēm ierindojās startējošā trenere Santa Krauja un C1 laivu klasē vīriešiem trešo vietu izcīnīja Gļebs Voroņko. Komandu konkurencē mūsu kluba sportisti uz goda pjedestāla kāpa divas reizes - 3xK1 laivu klasē sievietēm otro vietu izcīnīja mūsu kluba sportistes Juta Murziņa, Marta Zandere un Santa Krauja, savukārt 3xC1 laivu klasē vīriešiem trešajā vietā ierindojās mūsu puišu komanda - Stefans Romanoss, Gļebs Voroņko un Jānis Dombrovskis.

Sveicam ar panākumiem sacensībās!!!

Lietuvas čempionāts airēšanas slalomā

Svētdien, 30.aprīlī turpat Grigiškēs norisinājās Lietuvas čempionāts airēšanas slalomā. Arī šajās sacensībās piedalījās krietns pulks sportistu no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas, cīnoties par 2017.gada Lietuvas čempionu tituliem.
Arī šajās sacensībās mūsu sportistiem izdevās izcīnīt vairākas godalgas. C1 laivu klasē sievietēm kopvērtējumā un U23 vecuma grupā uzvara izdevās nosargāt Jutai Murziņai. Savukārt Martai Zanderei šajās sacensībās izdevās pakāpties par vietu augstāk un izcīnīt 2.vietu. C1 laivu klasē vīriešiem U23 vecuma grupa 2.vietā ierindojās Gļebs Voroņķo. Startējot jauktajā komandu konkurencē uzvaru izdevās izcīnīt mūsu sportistiem Jutai Murziņai un Gļebam Voroņko, apvienojoties ar Vidzemes sporta asociācijas pārstāvi Emīlu Putniņš.

Sveicam ar uzrādītajiem rezultātiem!!!

Viļņas pilsētas čempionāts airēšanas slalomā

Sestdien, 29.aprīlī Lietuvā, Grigiškēs norisinājās Viļņas pilsētas čempionāts airēšanas slalomā. Sacensībās piedalījās sportisti no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas. Vokes upē, kas jau ierasta Baltijas valstu airēšanas slaloma sportistiem, sacensību organizatori bija parūpējušies par diezgan tehniski sarežģītu trases variantu, kas nevienam vien no sportistiem prasīja ievērojamu izturību un spēju ātri manevrēt starp upē izvietotajiem vārtiem.
Sacensībās Rīgas airēšanas klubu un BJSS "Rīdzene" pārstāvēja 11 sportisti, cīnoties par augstākajiem sasniegumiem visās laivu klasēs - K1 vīrieši, K1 sievietes, C1 vīrieši un C1 sievietes. Šoreiz mūsu sportistiem izdevās izcīnīt 3 godalgas. C1 laivu klasē sievietēm ar ievērojamu pārsvaru pār tuvākajām konkurentēm 1.vietu izcīnīja Juta Murziņa un 3.vietā ierindojās Marta Zandere. Savukārt C1 laivu klasē vīriešiem, tikai nedaudz atpaliekot no tuvākā konkurenta, trešajā vietā ierindojās Gļebs Voroņko.

Latvijas kausa I un II posms airēšanas slalomā

Sestdien, 22.aprīlī un svētdien, 23.aprīlī Smiltenē pie Tepera ezera norisinājās Latvijas kausa 1. un 2.posma sacensības airēšanas slalomā.

Sacensības šajā vietā norisinājās pirmo reizi un trases veikšana Abula upē izveidotajā sacensību variantā radīja pamatīgu izaicinājumu ne tikai jaunajiem censoņiem, bet arī ievērojami pieredzējušākiem sportistiem. Sacensībās piedalījās sportisti no visām Baltijas valstīm - Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Kā arī sacensību laikā upes krastos bija vērojams krietns pulks skatītāju, atbalstītāju un līdzjutēju.

Šīs sacensības bija godalgām bagātas  BJSS "Rīdzene" sportistiem, kuriem ne vienu reizi vien nācās kāpt arī uz augstākajiem goda pjedestāla pakāpieniem gan pirmā, gan arī otrā Latvijas kausa posma sacensībās. Mūsu sportisti izcīnīja godalgas visās C-1 un K-1 klasēs un dažādās vecuma grupās.

Latvijas kausa 1.posma sacensībā K1 laivu klasē sievietēm U18 vecuma grupā pirmo vietu izcīnīja mūsu sportiste Laura Leneviča. Šajā pašā laivu klasē OPEN grupā 3.vietā ierindojās Juta Murziņa. C1 laivu klasē vīriešiem U16 vecuma grupā 2.vietā ierindojās Jānis Eduards Dombrovskis, savukārt U18 vecuma grupā uz goda pjedestāla kāpa divi mūsu sportisti - 3.vieta šajā grupā Stefanam Romanosam un 2.vieta Gļebam Voroņko. Gļebam arī 3.vieta OPEN grupā C1 laivu klasē vīriešiem. C1 laivu klasē sievietēm U18  vecumā grupā uzvara Martai Zanderei, savukārt OPEN vecumā grupā ar ievērojamu pārsvaru pār tuvākajām konkurentēm uzvara Jutai Murziņai. K1 laivu klasē vīriešiem musējiem godalgas pašā jaunākajā U12 vecuma grupā - 3.vietā ierindojās Juris Ļeščišins un 2.vietā Ervīns Riekstiņš.

Latvijas kausa 2.posma sacensībās K1 laivu klasē sievietēm U16 vecuma grupā trešo vietu izcīnīja mūsu sportiste Marta Zandere. Arī šajās sacensībās U18 vecuma grupā uzvara Laurai Lenevičai un OPEN vecuma grupā otrā vieta Jutai Murziņai. C1 laivu klasē vīriešiem U16 vecuma grupā 3.vietu izcīnīja Jānis Eduards Dombrovskis, taču U18 vecumā grupā arī Latvijas kausa otrā posma sacensībās uz pjedestāla divi mūsu sportisti - trešajā vietā Stefans Romanoss un 2.vietā Gļebs Voroņko, taču OPEN vecuma grupā šajās sacensībās Gļebam izdevās apsteigt savu tuvāko konkurentu un pakāpties uz otro vietu. C1 laivu klasē sievietēm goda pjedestāls nemainīgs arī otrajā sacensību dienā - U18 vecuma grupā 1.vieta Martai Zanderei, savukārt OPEN grupā nepārspēta Juta Murziņa. K1 laivu klasē vīriešiem godalgas mūsu mazākajiem U12 vecuma grupas sportistiem - trešajā vietā Juris Ļeščišins un otrajā vietā Ervīns Riekstiņš.

Apsveicam sportistus ar iegūtajām godalgām un novēlam neizsīkstošu cīņas sparu arī turpmākajās šīs sezonas sacensībās! Jau nākošajā nedēļas nogalē dosimies uz Lietuvu, kuru norisināsies Lietuvas čempionāts un Viļņas pilsētas čempionāts.

Rakstu sgatavoja: Juta Murzņa