Rīdzene
Rīdzene
Bērnu un jaunatnes sporta skola

Vindsērfings

​Rīdzenes pārstāvji gūst panākumus Eiropas čempionātā ziemas vindsērfingā

24.februārī Igaunijā noslēdzās Eiropas čempionāts ziemas vindsērfingā. Pēc spraigām cīņām trīs dienu garumā uz Vertsjerva (Võrtsjärv) ezera ledus, trešo vietu jauniešu ieskaitē slalomā ieguva BJSS Rīdzene treneru A.Kraukļa un J.Preisa audzēknis Edijs Bušmanis, savukārt pats treneris Jānis Preiss 53 dalībnieku konkurencē kļuva par Eiropas čempionu gan slaloma, gan kursa disciplīnās. Teicami panākumi, gatavojoties galvenajiem startiem vasarā.

​Eiropas čempionāts Techno 293 klasē

Grieķijā no 20.līdz 28.oktobrim norisinājās Eiropas čempionāts Techno 293 klasē. Tajā atzīstamu sniegumu parādīja mūsu sporta skolas audzēkņi.

Ļoti nopietnā 70 dalībnieku konkurencē diviem mūsu sportistiem - Dāvim Mazajam un Edijam Bušmanim izdevās finišēt labāko trīsdesmitniekā, kas ir vērtējams kā augsts sasniegums. Atsevišķos braucienos puišiem izdevās ieņemt vietas pirmajā desmitniekā. Jāpiemin ari Rolands Lovnieks, kurš finišēja 31. vietā, mūsu labākā jaunā burātāja Viktorija Gailuma, kura izcīnīja 29. vietu 47 meiteņu konkurencē un Miks Bušmanis, kurš, būdams pats jaunākais sacensību dalībnieks, spēja apdzīt vecākus burātājus.

Trenera Jāņa Preisa vērtējumā čempionāts ir aizvadīts ļoti veiksmīgi un, salīdzinot ar iepriekšējām šāda līmeņa sacensībām, ir redzama rezultātu izaugsme, par ko liecināja finiši TOP 10 un pat TOP 5 vietās. Par vēl lielākām izaugsmes iespējām liecināja mūsu sportistu atrašanās vadībā kādā no distances posmiem.
Tagad priekšā nopietns ziemas treniņu darbs, lai nākamgad startētu vel labāk un veiksmīgāk.

Dāvis Mazais - 15.vieta
Edijs Bušmanis -24.vieta
Rolands Lovnieks -31.vieta
Miks Bušmanis -62.vieta
Viktorija Gailuma - 29.vieta

rezultāti zēniem
http://europeans2018.techno293.org/results/jb

​Pasaules čempionāts vindsērfingā, Techno293 jauniešu klasē

Trīs burātāji jūrā.

No 21.-28. oktobrim Salou, Spānijā norisinājās pasaules čempionāts Techno 293 vindsērfingā. Nozīmīgajās sacensībās šogad piedalās 338 sportisti no 28 valstīm. Latviju čempionātā pārstāv 5 jaunieši no Bērnu un Jaunatnes sporta skolas "Rīdzene" . Sportisti startē divās grupās - 4 sportisti U15 grupā (vecumā līdz 14 gadiem) un 1 sportiste U17 grupā (vecumā līdz 16 gadiem). Komanda startēja ar lieliskiem panākumiem un gandrīz visiem izdevās uzlabot savu iepriekšējā gada rezultātu. Jauniešus pavadīja treneri Jānis Preiss un Arnis Krauklis.

Matīss Punte 18.vieta no 97.dalībniekiem

Annija Punte 38.vieta no 61.dalībniekiem

Edijs Bušmanis 44.vieta no 49.dalībniekiem

Rolands Lovnieks 55.vieta no 96.dalībniekiem

Davis Mazais 64.vieta no96. dalībniekiem

Sveicam sportistus un trenerus!

Latvijas atklātais čempionāts burāšanā

Aizvadītajā nedēļā no 11. – 13, augustam Rīgā , Ķīšezerā norisinājās Latvijas atklātais čempionāts burāšanā.Trīs dienas uz ūdens un krastā, maksimālais pieļaujamais braucienu skaits katrā klasē tika noskaidroti 2017.gada Latvijas čempioni Optimist, Laser un vindsērfinga jauniešu Techno293 klasēs.

 

Latvijas atklātais čempionāts pulcēja 142 sportistus no četrām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas. Trīs sacensību dienās mēs piedzīvojām bezvēju, ļoti spēcīgu vēju, pērkona negaisu, spēcīgu lietu, krusu, daudz saules, augstu un arī mērenu gaisa temperatūru. Kopumā trīs nogurdinošas un ļoti produktīvas dienas Latvijas burāšanas dzīvē aizvadītas.

Šis Latvijas čempionāts no citām sacensībām atšķīrās ar noslēdzošo “Medal race” jeb medaļu braucienu Optimist klases ātrākajiem 10 sportistiem. Viens medaļu brauciens varēja un arī izmainīja vietu sadalījumu starp pirmajiem desmit līderiem. Sporta skolu “Rīdzen’ treneris Arnis Krauklis ar saviem sportistiem un kopvērtējumā tika izcīnītas 8 medaļas, no kurām 4 zelta un 4 bronzas.

Čempionu sadalījumsTechno 293 klasē:


U13klasē  Dāvis Mazais
U13klasē  meitenes Viktorija Gailuma
U15 klasē Matīss Punte
U17klasē  Emīls Punte

3. vietas ieguvēji:

3,5 klasē  Miks Bušmanis

U15 Edijs Bušmanis

U17 klasē Annija Punte

U17 klasē Kristaps Dzirnieks

 

Sveicam ar panākumiem sacensībās!!!

Starptautiskā vindsērfinga un kaitserfinga regate Liepājā

Labākie Baltijas vindsērfinga un kaitserfinga sportisti noskaidroti stipra vēja apstākļos Liepājā

NeilPryde Baltic Cup Latvia 2017 un European Formula Windsurfing Cup notika Karostā (bijušais Padomju flotes bāzes līcis) Baltijas jūras krastā Liepājā no 4. līdz 6. augustam. Trīs dienu pasākums kopā pulcēja labākos vindsērfinga un kaitserfinga sportistus no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas, ieskaitot 2017. gada Formula Windsurfing Meistaru grupas Pasaules čempionu Jāni Preisu.

Vietējiem labi zināmais sauklis 'Pilsēta, kurā piedzimst vējš' atkal apstiprinājās par 100%. Saulaini, silti un vējaini apstākļi no 15-30 mezglu dominēja visas trīs sacensību dienas. "Laika apstākļi bija lieliski, bet tajā pašā laikā arī izaicinoši un prasīgi, kā vienmēr Liepājā! Visām klasēm - Formula Windsurfing, Formula Kite, RS:X, Raceboard un Techno 293 bija iespēja veikt pietiekamu braucienu skaitu. Regate tika atklāta piektdien ar Formula Windsurfing un Kite Formula, Techno 293, Raceboard and RSX klasēm, kuru sportisti izbaudīja saulaino laiku un spēcīgā vēja apstākļus. Igauņu sportisti dominēja Kite klasē, bet latviešu sportisti dominēja visās Techno 293 klasēs (3,5, U13, U15, un U17), kā arī Raceboard, RS:X un Formula klasēs. Tika veikti trīs braucieni Techno 293, Raceboard un RS:X klasēs.

Sestdien laiks kļuva diezgan skarbs. Vējš pieņēmās spēkā līdz 30 mezgliem. Tas bija pārāk stiprs vindsērfinga klasēm un notika 2 braucieni Kite klasei.

Pēdējā sacensību diena sākās ar tieši tādu vēja stiprumu kā prognozēts - no 17 mezgliem sākumā līdz 25-30 mezgliem dienas beigās. Pēc izšķirošajiem braucieniem tika noskaidroti visi uzvarētāji:

Techno 293 U13klasē  Davis Mazais (LAT)

Techno 293 U15 klasē zēniem Matiss Punte (LAT)

Techno 293 U17 klasē metenēm Anija Punte (LAT)

Techno 293 U17 klasē zēniem  Emils Punte (LAT)

Raceboard Namejs Dreimanis (LAT)

Formula Windsurfing klasē sporta skolas “Rīdzene” startējošais treneris Jānis Preiss (LAT)

Pēc Lietuvas Igaunijas un Latvijas pasākumiem, NeilPryde Baltijas kausa kopvērtējuma uzvarētāji ir sekojoši:

Techno 293 U13 klasē Davis Mazais (LAT)

Techno 293 U15 klasē zēniem  Matiss Punte (LAT)

Techno 293 U17 klasē meitenēm Anija Punte (LAT)

Techno 293 U17klasē zēniem  Emils Punte (LAT)

RS:X Namejs Dreimanis (LAT)

Sveicam ar panākumiem sacensībās!!!

Rezultāti un foto: https://www.facebook.com/NeilPrydeBalticCup/

 

1 lapa no 8

Atbalstītāji